22 تیر 1403 - 14:52

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بازار سکه زباله گردها در شب های انتخاباتی مازندران

در حالی همه طرفداران نامزدهای دوازدهمین دوره مجلس کارزار انتخاباتی خود را در ستاد مرکزی برپا می کنند که پس از پایان مراسم زباله گردها با جمع آوری برگه های کاغذی تبلیغات نامزدها بازار سکه ای برای خود به راه انداختند.

به گزارش پول نیوز، بازار سکه زباله گردها در شب های انتخاباتی مازندران

در حالی تبلیغات رسمی کاندیدا های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به نیمه راه رسیده است که نامزد ها و طرفداران آن ها هر چه در توان دارند برای موج آفرینی و اثر گذاری بر روی افکار عمومی از همه روش های تبلیغی استفاده می کنند.

نامزد ها و طرفداران آن ها علاوه بر اجرای برنامه های متنوع که شب ها در ستاد های مرکزی خود برپا می کنند نصب پوستر های رنگی کاغذی در سطح شهر از جمله کار های مهم تبلیغی نامزد ها است.

نصب این پوستر ها برای نامزد ها آن قدر مهم است که چند گروه در سطح شهر های دور دور می کنند و هر جا عکس کاغذی نامزد مد نظر افتاده باشد سریع جایگزین خواهند کرد.

زباله گرد ها از این فرصت به خوبی استفاده کرده و پوستر های ریخته شده را جمع و برخی با شیطنت عکس های نصب شده بر روی دیوار را کَنده و داخل کیسه خود می گذارند.

این زباله گرد ها بعد از جمع آوری کاغذ ها در سطح شهر ها که شب هنگام وقتی نامزد ها و طرفداران آن ها در ستاد مرکزی جمع شدند بار خود را می بندند.

یکی از این زباله گرد ها که در حال جمع آوری پوستر های تبلیغاتی سطح شهر بابل در محدوده خیابان بازار بابل بود گفت: این پوستر ها را کیلویی ۷۰ تا ۹۰ هزار ریال می فروشد.

این فرد که نخواست نامش فاش شود با بیان این مطلب که این شب ها بازار ما خیلی خوب است بیان کرد: من خیلی کم پوستر های کاغذی را از روی دیوار می کنم و بیشتر سعی بر آن است که کاغذ های بر زمین ریخته را جمع کنم.

بر اساس انتشار فهرست نهایی شورای نگهبان برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۶۴ نامزد در بابل به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرستان مازندران برای تصاحب ۲ کرسی در مجلس به رقابت می پردازند.

سه هزار و ۲۱۰ شعبه اخذ رای برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در نظر گرفته شد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۶۹ شعبه ثابت، ۶۴۱ شعبه سیار، یک هزار و ۴۶۸ شعبه شهری و یک هزار و ۷۴۲ شعبه روستایی است.

از حوزه های انتخابیه ۹ گانه این استان در مجموع ۷۴۸ نفر برای تصاحب یکی از ۱۲ کرسی مازندران در مجلس دوازدهم نام نویسی کردند که پس از بررسی پرونده ها و صلاحیت نامزد ها در ۲ مرحله توسط هیئت اجرایی در استان و هیئت نظارت بر انتخابات کشور و همچنین افرادی که انصراف دادند، در نهایت تا این لحظه با آمار جدید ارایه شده از سوی شورای نگهبان ۴۱۹ نفر در گردونه رقابت انتخاباتی باقی ماندند.

طبق برنامه زمان بندی ستاد انتخابات کشور، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: ایرنا

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار