22 تیر 1403 - 15:36

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ارزش واردات موبایل به ۳ میلیارد دلار رسید

بر اساس اعلام گمرک کشورمان، در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۳ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۳۲۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به دو شیوه تجاری و مسافری از گمرکات کشور ترخیص شد. به گونهای که ارزش این میزان گوشی تلفن همراه وارداتی ۲ میلیارد و ۸۳۷ میلیون دلار بوده است.

به گزارش پول نیوز، ارزش واردات موبایل به ۳ میلیارد دلار رسید

در این مدت، از مجموع گوشی تلفن همراه وارداتی، ۱۲ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۹۳۲ دستگاه به ارزش ۲ میلیارد و ۵۸۵ میلیون دلار به شیوه تجاری وارد کشور شده است. همچنین در همین مدت ۴۳۵ هزار و ۳۹۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۵۲ میلیون دلار به شیوه مسافری وارد گردید.

 

در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۳ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۳۲۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به دو شیوه تجاری و مسافری از گمرکات کشور ترخیص شد. این در حالی است که در این مدت، حجم مبادلات تجاری با کشور های همسایه به رقم ۵۵ میلیارد و ۲۷۵ میلیون دلار رسیده است.

 

گمرک ایران اعلام کرد در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۲ میلیون و ۸۸۱ هزار تن کالای اساسی به ارزش ۱۷ میلیارد و ۸۲۶ میلیون دلار وارد کشور شده است. واردات کالای اساسی در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۱.۳۰ درصد افزایش و از حیث ارزش ۵ درصد کاهش داشته است.

 

بر اساس این گزارش، ذرت با ۳ میلیارد و ۵۰۱ میلیون دلار، روغن های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام با ۲ میلیارد و ۲۸۲ میلیون دلار، انواع دانه های روغنی با ۲ میلیارد و ۴۷ میلیون دلار، برنج با یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون دلار و گندم با یک میلیارد دلار، ۵ قلم اول کالای اساسی وارداتی را به خود اختصاص دادند.

 

بر اساس این گزارش، در بین ۵ قلم اول کالا های اساسی در مدت یاد شده به لحاظ ارزش ذرت ۱۶ درصد، روغن های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام ۳۲ صدم درصد و انواع دانه های روغنی ۵ درصد افزایش و برنج و گندم به ترتیب ۴۵ و ۳۹ درصد کاهش نشان می دهد.

 

این گزارش در خصوص بیشترین کاهش به لحاظ ارزش در بین کالا های اساسی در ۱۱ ماهه سال جاری می افزاید: در این مدت واردات چای خشک، برنج، گندم، شکر خام، حبوبات و جو به ترتیب بیشترین کاهش را در بین کالا های اساسی به خود اختصاص دادند.

 

بیشتر بخوانید: زمان بخشودگی جرائم مالیاتی تمدید شد

 

بر اساس این گزارش، در ۱۱ ماه سال جاری، واردات گوشت قرمز سبک گرم، گوشت قرمز سرد سنگین، کود شیمیایی، لاستیک سنگین و انواع بذر به ترتیب از بیشترین افزایش به لحاظ ارزش در بین کالا های اساسی برخوردار بودند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

428bb7baeb954668984b1318240c5311
5008072
همچنین بخوانید
آخرین اخبار