28 تیر 1403 - 2:49

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

آمادگی ۲ استان برای عرضه پساب در بورس انرژی

یک مقام مسئول در آب و فاضلاب کشور از آمادگی دو استان برای عرضه پساب در بورس انرژی خبر داد و اعلام کرد: اطلاعیه عرضه پساب برخی استانها تهیه شده است.

به گزارش پول نیوز، آمادگی ۲ استان برای عرضه پساب در بورس انرژی

مسعود باقرزاده کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه شرکت آب و فاضلاب کشور درباره آخرین اقدامات انجام شده برای ورود پساب ها به بورس اعلام کرد: اکنون هماهنگی های اولیه با بورس انرژی برای ورود پساب ها به این بازار صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: طبق آخرین مذاکرات صورت گرفته، پروتکل های مربوطه تنظیم و موافقت اولیه با مجموعه بورس انرژی انجام شده است.

باقرزاده کریمی خاطرنشان کرد: طبق پیگیری های صورت گرفته، اطلاعیه عرضه پساب برخی استان ها تهیه شده و این اقدام در مرحله ای قرار دارد که پساب هر یک از استان ها می تواند وارد بورس شود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام کرد: اکنون ۲ استان آماده عرضه پساب در بورس هستند و به نظر می رسد بزودی اقدامات مربوط به ورود آن ها در بورس به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه عرضه پساب در بورس اقدامی مهمی است که می تواند مزایای قابل توجهی به همراه داشته باشد، افزود: با بازچرخاندن آب، ظرفیت جدیدی از منابع آبی به ویژه منابع آب پایدار برای صنایع ایجاد خواهد شد.

باقرزاده کریمی اظهار داشت: اکنون صنعت، بخش زیادی از منابع آبی خود را از منابع آبی متعارف مانند آب های سطحی پشت سد یا آب های زیرزمینی و چاه ها تامین می کند که از این آب ها می توان برای شرب استفاده کرد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: برخی از صنایع مانند صنایع غذایی، دارویی و کشاورزی از امکان استفاده آب پساب برخوردار نیستند.

وی اظهار داشت: با توجه به این که پساب ها تضمین کننده آب پایدار برای صنایع هستند، امکان استفاده صنایع از پساب به عنوان فرصتی بسیار مناسب تلقی می شود که در اختیار صنایع قرار می گیرد.

باقرزاده کریمی با تاکید بر این که این اقدام نه تنها برای صنایع مفید است بلکه برای حمایت از منابع آبی با ارزش خواهند بود، گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی و تغییر اقیلم موجود، صنایع می توانند از این آب ها نهایت استفاده را داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار