28 تیر 1403 - 3:04

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

صادرات روزانه قارچ به ۲۰ تن رسید

رئیس انجمن پرورشدهندگان قارچ گفت: با توجه به عرضه قارچ بالاتر از نرخ مصوب در بازار داخل، صادرات روزانه قارچ از ۴۰ تن به ۲۰ تن کاهش یافته است.

به گزارش پول نیوز، صادرات روزانه قارچ به ۲۰ تن رسید

مهدی رجبی، رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ گفت: قیمت کنونی هر کیلو قارچ سرمزرعه ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است که به دست مصرف کننده برحسب کیفیت ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان می رسد.

به گفته او، هم اکنون عرضه قارچ بصورت مستقیم به مصرف کننده انجام نمی شود که امیدواریم تدابیری اتخاذ شود که این امر صورت بگیرد.

رجبی متوسط سرانه کنونی قارچ در کشور را بالای ۲ کیلو اعلام کرد و افزود: در برخی استان ها کمتر از یک کیلو و در استان تهران ۳ کیلو و بعضا بالاتر است که با توزیع مویرگی پیش بینی می شود که سرانه مصرف به ۳.۵ کیلو برسد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ ادامه داد: با افزایش سرانه مصرف قارچ، در عرضه قارچ کمبود خواهیم داشت، اما افزایش ۱۰۰ هزار تنی تولید ظرف کمتر از ۲ سال امکان پذیر است.

او درباره آخرین وضعیت صادرات قارچ گفت: صادرات قارچ از روزانه ۴۰ تن به ۲۰ تن رسیده که همین امر منجر به افت قیمت قارچ شده است، اما به سبب کاهش عرضه نسبت به تقاضا این موضوع در بازار خود را نشان نمی دهد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار