22 تیر 1403 - 14:01

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سطح مبارزه علیه ملخ های بومی به ۲۰۰ هزار هکتار می رسد

سعید معین گفت: برآوردها حاکی از آن است که سطح مبارزه علیه ملخهای بومی که در صدر آن ملخهای مراکشی قرار دارند به ۲۰۰ هزار هکتار برسد.

به گزارش پول نیوز، سطح مبارزه علیه ملخ های بومی به ۲۰۰ هزار هکتار می رسد

سعید معین گفت: بنابر تغییر پیش بینی فائو و سازمان هواشناسی جهانی مبنی بر بارش های بالاتر از نرمال در استان های خوزستان، بوشهر، جنوب فارس، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و شبه جزیره عربستان احتمال حمله ملخ صحرایی در استان های هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس و سیستان و بلوچستان افزایش می یابد.

به گفته او، با توجه به آنکه اطراف دریای سرخ و حاشیه یمن علف ها خشک شدند، ناچارا ملخ ها برای ادامه حیات به مناطق شمالی عربستان و سپس ایران مهاجرت می کنند.

معین ادامه داد: تا نیمه دوم فروردین احتمال حمله ملخ صحرایی وجود دارد، از این رو به استان ها آماده باش به منظور پایش و ردیابی را داده ایم.

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی با بیان اینکه پیش بینی دقیقی راجع به سطح مبارزه علیه ملخ های صحرایی نمی توان داشت، افزود: برآورد ها حاکی از آن است که سطح مبارزه علیه ملخ های صحرایی در حد بالای ۱۰۰ هزار هکتار باشد.

او درباره آخرین وضعیت مبارزه علیه ملخ های بومی گفت: با توجه به مناسب نبودن مراتع احتمال حمله ملخ های بومی از جمله مراکشی از ۱۰ اسفند تا ۱۰ فروردین افزایش می یابد.

معین با بیان اینکه مبارزه علیه ملخ های بومی تا مهر ادامه دارد، گفت: برآورد ها حاکی از آن است که مبارزه علیه ملخ های بومی به ۲۰۰ هزار هکتار برسد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار