22 تیر 1403 - 15:48

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تصویب اساسنامه جدید و افزایش سرمایه بیمه کوثر از ۲۵۰۰ به ۳۳۵۰ میلیارد تومان

در مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام بیمه کوثر که به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه برگزار گردید، سرمایه شرکت از ۲۵۰۰ به ۳۳۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و اساسنامه جدید نیز به تصویب رسید.

به گزارش پول نیوز، تصویب اساسنامه جدید و افزایش سرمایه بیمه کوثر از ۲۵۰۰ به ۳۳۵۰ میلیارد تومان

به نقل از روابط عمومی و تبلیغات بیمه کوثر، در مجمع فوق العاده افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه بیمه کوثر که به ریاست جناب آقای علی اصغر محرابیان رئیس هیئت مدیره شرکت برگزار گردید، با توجه به مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سرمایه شرکت از ۲۵۰۰ میلیارد تومان به ۳۳۵۰ میلیارد تومان رسیده و اساسنامه جدید شرکت نیز مصوب شد. این افزایش سرمایه ۳۴درصدی از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها صورت می پذیرد.

دکتر آقادادی مدیرعامل بیمه کوثر کیفیت سودآوری بیمه کوثر به عنوان یکی از سه شرکت برتر در صنعت بیمه را بر پایداری و تکرار پذیری آن استوار دانست و افزود: افزایش سطح توانگری مالی، اصلاح ساختار مالی، توسعه بازار، بهبود ظرفیت نگهداری ریسک، حضور موثر در کنسرسیوم ها و افزایش سودآوری از مزایای این افزایش سرمایه هستند.

همچنین طبق گزارش معاون برنامه ریزی بیمه کوثر تغییرات اساسنامه مطابق با نمونه ابلاغی بیمه مرکزی و دستورالعمل حاکمیت شرکت های بورسی بوده است.

لازم به توضیح است مجمع عمومی فوق العاده بیمه کوثر در روز ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ و از ساعت ۹ صبح با حضور ۷۹ درصد از صاحبان سهام، نمایندگان بیمه مرکزی، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی و با امکان حضور مجازی سهامداران از طریق سه درگاه مختلف آنلاین و مراجعه به تارنمای شرکت برگزار گردید.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

428bb7baeb954668984b1318240c5311
5008072
همچنین بخوانید
آخرین اخبار