25 تیر 1403 - 3:41

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تسلا قیمت برخی از خودرو های خود را کاهش می دهد

سازنده خودروهای برقی تسلا اعلام کرد قیمت برخی از خودروهای خود در آمریکا را به طور موقت کاهش خواهد داد.

به گزارش پول نیوز، تسلا قیمت برخی از خودرو های خود را کاهش می دهد

خودروسازی تسلا به طور موقت قیمت برخی از خودرو های مدل Y خود را در آمریکا کاهش داده است. کمتر از یک ماه قبل نیز این شرکت اقدامی مشابه را در بازار آلمان انجام داد و قیمت این مدل از محصولات خود را کاهش داده بود.

تسلا قیمت خودرو های دیفرانسیل عقب و همینطور برد بلند مدل Y را هزار دلار کاهش داده و به ترتیب به قیمت های ۴۲۹۹۰ دلار و ۴۷۹۹۰ دلار رسانده است که نشان دهنده تخفیف ۲.۳ و ۲ درصدی نسبت به قیمت های قبلی است. قیمت سایر مدل ها بدون تغییر باقی مانده است.

تسلا در اطلاعیه ای اعلام کرد قیمت هایی که کاهش پیدا کرده از ابتدای ماه مارس هزار دلار یا بیشتر افزایش خواهد یافت.

این خودروساز آمریکایی ماه گذشته نیز قیمت برخی از مدل های خود را در آلمان کاهش داد، زیرا تولید خودروهایش در کارخانه برلین به دلیل کمبود قطعات حاصل از تنش در دریای سرخ و اختلال در حمل و نقل، متوقف شده بود.

تسلا همچنین نسبت به رشد کمتر فروش در سال میلادی جاری فروش هشدار داد. انتظار می رود آخرین کاهش قیمت ها بر حاشیه سود تسلا تأثیر بگذارد، چرا که از جنگ قیمتی که بیش از یک سال پیش آغاز شده بود، آسیب دیده است.

کاهش قیمت های تسلا در حالی صورت می گیرد که این شرکت برای رقابت با تعداد فزاینده ای از خودرو های برقی ارزان قیمت، مانند خودرو های ساخت BYD چین آماده می شود که از تسلا به عنوان برترین سازنده خودرو های برقی در جهان پیشی گرفت.

گفتنی است سهام تسلا در سال جاری تاکنون ۲۲.۱ درصد کاهش یافته است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار