28 تیر 1403 - 2:17

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

شعبان؛ ماه بافضیلت نبی اکرم (ص)

یک سخنران مذهبی به اهمیت و فضیلت ماه مبارک شعبان به عنوان ماهی که سراسر رحمت و رضوان الهی است تأکید کرد.

به گزارش پول نیوز، شعبان؛ ماه بافضیلت نبی اکرم (ص)

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری، سخنران مذهبی در رابطه با فضیلت ماه مبارک شعبان بیان کرد: ماه مبارک شعبان، ماه وجود مقدس نبی اکرم صل الله علیه وآله والسلم و مقدمه ضیافت الهی و مدخل ورود به شهر الله و شهر رمضان است. این ایام ظاهر و باطن، مُلک و ملکوتی دارند؛ به طوری که به صورت مکرر، در روایات درمورد ماه مبارک رمضان آمده است که این ماه شهر الله است و درب های بهشت به روی بندگان الهی باز شده و درب های جهنم بسته می شوند و این مطلب به این معناست که حقیقتاً ماه مبارک رمضان دربی به روی بهشت است و درب های بهشت در این ماه با فضیلت باز می شوند و قرآن کریم در ماه مبارک رمضان نزول پیدا کرده و تلاوت یک آیه از قرآن کریم به منزله ختم این کتاب آسمانی است.

این سخنران مذهبی گفت: پیامبر اکرم صل الله علیه وآله والسلم فرمودند که درب های بهشت در ماه مبارک رمضان به روی بندگان باز می شود و بندگان باید دعا کنند که این درب ها را نبندند؛ یعنی ورود به ماه مبارک رمضان به منزله ی ورود به بهشت است. به همین دلیل، بندگان باید دعا کنند که از بهشت بیرون نشوند و همیشه در آن جا بمانند و دعا کنند که هیچ گاه درب های جهنم به روی آن ها باز نشوند و همیشه از خطر جهنم و آتش مصون بمانند.

حجت الاسلام میرباقری تصریح کرد: این ماه ها یک ظاهری دارند که ظاهر آن ها برای اهل ظاهر همانند بقیه ماه هاست، ولی باطن ماه کاملاً متفاوت است. باطن ماه مبارک رمضان ظرف نزول قرآن کریم است و ثمرات و برکات این کتاب آسمانی در ماه رمضان در اختیار بندگان قرار می گیرند و اگرچه شب قدر در ظاهر با بقیه شب ها یکی است، ولی لیلة القدر در ماه مبارک رمضان، شبی است که حقیقت مراتب قرآن کریم در این شب تنزل پیدا می کند.

این سخنران مذهبی گفت: هر سال که ماه مبارک شعبان تکرار می شود به منزله ی تکرار شدن ماه پیامبر اکرم صل الله علیه وآله والسلم است و این ماه به شفاعت و برکت نبی اکرم صل الله علیه وآله والسلم سرشار از رحمت و مقام رضوان الهی است و اگر کسی به ماه مبارک شعبان ورود پیدا کند به رحمت پروردگار الهی ورود پیدا کرده است و باطن ماه با ماه های دیگر تفاوت جدی دارد. زیرا ماه نبی اکرم صل الله علیه وآله والسلم است و به برکت وجود حضرت صل الله علیه وآله والسلم، درب هایی به روی بندگان خداوند متعال باز می شوند و همچنین، اعیاد شعبانیه این ماه بافضیلت نیز، پر برکت هستند؛ به طوری که اگرچه شب میلاد حضرت سیدالشهداء علیه السلام یک شب بوده است، ولی هر سال که این شب تکرار می شود یک تجلی از آن شب تکرار می شود. بنابراین، درب های این شب با منزلت و با فضیلت به روی بندگان باز می شود که در شب های دیگر باز نیست.

حجت الاسلام میرباقری افزود: در شب میلاد اهل بیت علیهم السلام جلوه ای از حقیقت اتفاق می افتد و با نور ولادت حضرت محمد مصطفی صل الله علیه وآله والسلم حجاب های ظلمانی برداشته شده و با تجلی شدن نور پیامبر اکرم صل الله علیه وآله والسلم در این عالم نیز، ظلمت ها برداشته شدند و حرم الهی که محیط نور است در اثر تولد پیامبر اکرم صل الله علیه وآله والسلم نورانی شد و جلوه ی نور با میلاد مبارک حضرت سیدالشهداء (ع) نیز، پدیدار شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار