28 تیر 1403 - 3:01

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سقف صادرات ایران به روسیه ۳۰۰ میلیون دلار است

مدیر کل پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران گفت: سقف صادرات ایران به روسیه در ۱۰ ماهه امسال ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش پول نیوز، سقف صادرات ایران به روسیه ۳۰۰ میلیون دلار است

سید روح الله لطیفی مدیرکل دفتر مطالعه، پایش و توسعه تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران گفت: سقف صادراتمان به روسیه حدود ۳۰۰ میلیون دلار در ۱۰ ماهه امسال بوده است همچنین ارمنستان هم که عضو این اتحادیه است ۳۳۴ میلیون دلار و کشور های دیگری که در این اتحادیه مثل قزاقستان، قرقیزستان و بلاروس هستند.

او گفت: ما تقریباً بیش از ۶۰ درصد صادرات فلفل دلمه ای ما به روسیه است که این نشان می دهد همین هم باعث می شود تولیداتمان جهانی تر شود برای بازار های جهانی، چون باید یک سری استاندارد ها را رعایت کنند و رعایت این استاندارد ها باعث می شود تا در تولید محصولات در داخل حتی برای تأمین نیاز های داخل هم، کیفیت محصولات ما افزایش پیدا کند.

لطیفی گفت:ما در محصولات کشاورزی بیش از ۱۳۰ کشور دنیا خریدار محصولات کشاورزی ما بودند در همه قاره ها. حالا در برخی قاره ها ممکن است برخی کالا هایی که ماندگاری بیشتر دارند، آن ها ورود پیدا کرده باشند همچنین در استرالیا و قاره اروپا هم بسیاری از محصولات ما حتی محصولات درختی ما را خریدار هستند. خشکبار و زعفران ما که گل سرسبد میوه های ما هستند و محصولات کشاورزی ما هستند. خرما هم همین طور که بیش از ۷۰ کشور دنیا خرمای ایرانی را خریداری کردند.

او گفت: ما نزدیک به ۹۱ درصد صادرات وزنی محصولات غذایی و کشاورزی مان به کشور های همسایه است. ۱۵ کشور همسایه و ۸۰ درصد ارزش کالای صادراتی ما به این ۱کشور ها بوده و اگر ما می خواهیم به بازار های دوردست با حجم و ارزش بالاتر صادراتی محصولات کشاورزی را پیگیری کنیم، مطمئناً باید تمام زنجیره های تولید، تأمین و ارزش را در کنار هم مدیریت کنیم که اگر این اتفاق بیفتد مثل بسیاری از کالا هایی که توانستند به دوردست راه پیدا کنند، خوشبختانه کشورمان پتانسیل صادرات خوبی را دارا است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار