28 تیر 1403 - 8:04

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

عرضه اوراق با نرخ سود ۳۰ درصد، دیگر تمدید نمی شود

وزیر اقتصاد اعلام کرد: سیاست اعطای نرخ سود ۳۰ درصد به اوراق گواهی سپردههای خاص، یک سیاست موقت است و ادامهدار نخواهد بود.

به گزارش پول نیوز، عرضه اوراق با نرخ سود ۳۰ درصد، دیگر تمدید نمی شود

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اینکه آیا انتشار اوراق گواهی خاص با نرخ سود ۳۰ درصدی برای ماه های آینده هم ادامه می یابد؟ اظهار کرد: قرار نیست این سیاست ادامه دار باشد. انتشار اوراق گواهی خاص با نرخ سود مذکور، سیاست موقت بانک مرکزی است و تا سقف مشخصی عرضه می شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: به محض خاتمه سقفی که بانک مرکزی برای عرضه این اوراق از سوی شبکه بانکی تعیین کرده، فروش اوراق دیگر قابلیت ادامه نخواهد داشت؛ چون این سیاست برای سپرده خاص پروژه های ویژه تعریف شده است.

آن گونه که بانک مرکزی اعلام کرده، بر اساس دستورالعمل انتشار گواهی سپرده خاص که به شبکه بانکی ابلاغ شده است، بانک ها می توانند برای تامین سرمایه در گردش طرح های با بازدهی بالا اقدام به انتشار این اوراق کرده و در پایان دوره مشارکت، سود قطعی نیز علاوه بر سود علی الحساب ۳۰ درصدی به خریداران این گواهی سپرده در شعب بانک ها پرداخت می شود.

ویژگی بارز این گواهی سپرده آن است که امکان بازخرید قبل از سررسید در شعب بانک ها امکان پذیر است با اجرای این طرح، مشارکت مردمی در تامین مالی طرح های تولیدی کشور فراهم می شود. دارندگان این گواهی می توانند از آن به عنوان وثیقه جهت دریافت تسهیلات بانکی استفاده کنند.

عرضه اوراق گواهی سپرده خاص با نرخ ۳۰ درصد در بانک ها از چهارشنبه ۱۱ بهمن آغاز شده بود و به مدت ۷ روز کاری ادامه داشت که مهلت خرید این اوراق امروز ۱۸ بهمن به اتمام رسیده است.

منبع: ایرنا

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار