28 تیر 1403 - 9:00

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

توقیف ۸۲۵ دستگاه خودروی قاچاق بر در یک ماه گذشته

رئیس پلیس امنیت اقتصادی، با اشاره به اجرای ۸ مرحله طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا در دی ماه از توقیف ۸۲۵ خودروی قاچاق خبر داد.

به گزارش پول نیوز، توقیف ۸۲۵ دستگاه خودروی قاچاق بر در یک ماه گذشته

سردار حسین رحیمی گفت: با برآورد ها و اولویت بندی های صورت گرفته در دی ماه طرح مبارزه با قاچاق کالای ممنوعه، مقابله با قاچاق کالای سلامت محور و کالای اساسی، طرح مقابله با خودرو های شوتی، طرح مقابله با قاچاق دارو…، در سراسر کشور انجام شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: در اجرای ۸ مرحله طرح سراسری مقابله با قاچاق کالا در دی ماه ۸۲۵ خودروی قاچاق بر توقیف شدند.

وی در تشریح نتایج طرح مقابله با اخلال گران ارز و طلا، خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ۷۰ هزار دلار تقلبی و بیش از ۲۵۹ میلیون انواع ارز کشف و در این زمینه تعداد ۱۰۰ پرونده تشکیل و در حال پیگیری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه طرح مقابله با کالای قاچاق با اولویت مقابله با دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در ۱۳ استان که دارای گمرک به انجام رسید، گفت: در اجرای این طرح ۹۸ فقره پرونده برای متهمان دستگیر شده تشکیل و ۱۰۹ دستگاه خودروی حامل دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق توقیف شد.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه دارو و لوازم آرایشی قاچاق غالباً فاقد استاندارد های لازم هستند و مشکلات بسیاری را برای مصرف کنندگان خود به همراه می آورند، عنوان داشت: در اجرای طرح مقابله با قاچاق دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در دیماه ارزش تقریبی کالای کشف شده بیش از ۷۲۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با تاکید بر اینکه قاچاق کالا سلامت و امنیت اقتصادی کشور را به مخاطره می اندازد و مقابله با این معضل و پدیده شوم، عزمی ملی و همگانی را طلب می کند، خاطر نشان کرد: هموطنان می توانند اخبار و اطلاعات خود در خصوص کالای قاچاق را با سامانه ۰۹۶۳۰۰ در میان بگذارند.

منبع: مهر

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

62404283
کاشت هسته انبه در گلدان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار