25 تیر 1403 - 2:15

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بورس انرژی مسیری شفاف برای عرضه پساپ ها خواهد بود

مدیر عامل بورس انرژی گفت: امیدواریم تا پایان امسال یا اوایل سال آینده آغاز معاملات پساپ را در بورس انرژی ایران شاهد باشیم.

به گزارش پول نیوز، بورس انرژی مسیری شفاف برای عرضه پساپ ها خواهد بود

علی نقوی مدیر عامل بورس انرژی در رابطه با عرضه پساب در بورس انرژی گفت: تاکنون پساب تولیدی توسط ۱۰ شرکت آب و فاضلاب مربوط به استان های تهران، کرمان، فارس، بوشهر، آذربایجان شرقی، استان گلستان و… را در بورس انرژی ایران پذیرش کردیم و در حال پیگیری هستیم تا عرضه پساپ در بورس انرژی ایران شروع شود.

این مقام مسئول افزود: در این خصوص تقریبا تمام اقدامات مربوطه انجام شده و این شرکت ها باید تضامین مورد نظر شرکت سپرده گذاری مرکزی را ارائه دهند تا امکان عرضه طبق مقررات بورس فراهم شود که در این زمینه مکاتباتی با سپرده گذاری مرکزی از سوی وزارت نیرو، وزارت اقتصاد و بورس انجام شده است؛ امیدواریم بزودی با ارائه وثایق مد نظر سپرده گذاری مرکزی شاهد عرضه پساب در بورس انرژی ایران باشیم.

نقوی اظهار کرد: عرضه پساب به شکل فیزیکی خواهد بود و مطابق با بخش های صنعتی و کشاورزی عرضه می شود. شرایط عرضه، تحویل و ویژگی های مشتریان در اطلاعیه عرضه به اطلاع سرمایه گذاران خواهد رسید.

او در خصوص اهمیت عرضه پساب در بورس انرژی ایران بیان کرد: چند نکته وجود دارد. بر اساس مقرارت بودجه ۱۴۰۲ و اسناد بالادستی، صنایع کشور باید از آب های بازچرخانی یا پساب ها استفاده کنند و تامین این موضوع باید در یک بستر شفاف باشد قاعدتا بورس یک مسیر شفاف را در اختیار قرار می دهد. نکته دیگر این که بعد از معامله پساب در بورس انرژی ظرفیت تامین مالی هم در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار خواهد گرفت و می توانند از این ظرفیت استفاده کنند. در کل شفافیت این روند کمک به تمام ذی نفعان خواهد کرد.

او می گوید: وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب در این زمینه تلاش بسیاری کردند بر این اساس باید امیدوار باشیم تا پایان امسال یا اوایل سال آینده آغاز معاملات پساب را در بورس انرژی ایران داشته باشیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار