25 تیر 1403 - 2:04

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

برگزاری نخستین دوره استعدادیابی تحلیل داده در فولاد مباركه

با همکاری مدیریت آموزش و توسعه سرمایههای انسانی، مدیریت مهندسی صنایع و مدیریت سیستمها و فناوری اطلاعات نخستین دوره استعدادیابی تحلیل داده (Data Talent) در فولاد مبارکه برگزار شد.

به گزارش پول نیوز، در دنیای کنونی تولید و استفاده از اطلاعات موجود در داده ها یک فعالیت بسیار مهم و حیاتی در حوزه کسب وکار محسوب می شود. علم داده شرکت ها را قادر می سازد تا داده های عظیم را از چندین منبع به طور کارآمد تحلیل کنند و از بینش هایی که از تحلیل ها به دست می آورند برای تصمیم گیری هوشمند و ارتقا و بهبود فرایند ها استفاده نمایند.

ازآنجاکه امروزه نقش و اهمیت تحلیل داده در سازمان ها بر کسی پوشیده نیست و متخصصان حوزه های مختلف علوم از این ابزار به عنوان کلید حل بسیاری از مشکلات یاد می کنند، لازم است که فولاد مبارکه نیز تلاش های خود را برای بهره مند شدن از این دانش پرکاربرد آغاز کند.

پیاده سازی موضوعات جدید و تخصصی در هر کسب وکاری، نیازمند کسب آمادگی و آشنایی پرسنل آن مجموعه است. از طرفی موضوع مدیریت داده با توجه به اثر فراگیر آن در مجموعه شرکت، علاوه بر نیاز به وجود کارکنان متخصص و آشنا با موضوعات علوم داده در واحد متولی مدیریت داده، نیازمند آشنایی کلیه مدیران و کارکنان شرکت در سطوح و لایه های مختلف است.

بر این اساس، علاوه بر نیاز به تأمین و تجهیز نیروی متخصص در ابعاد مختلف حوزه علوم داده در واحد متولی داده، یکی از برنامه های کلیدی جهت افزایش اثربخشی طراحی و پیاده سازی موضوعات حکمرانی و مدیریت داده در شرکت فولاد مبارکه، نیازسنجی، برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزش تخصصی در حوزه علوم داده برای رده های سازمانی مرتبط است.

به گزارش خبرنگار فولاد، به همین منظور مدیریت ارشد شرکت با تأکید و تکیه بر محوریت دانش در تصمیم گیری و توسعه شرکت مأموریت این امر مهم را بر معاونت تکنولوژی واگذار نمود که در این راستا واحد مهندسی صنایع شرکت به عنوان متولی این امر در نظر دارد با همکاری و محوریت واحد های آموزش، سیستم ها و فناوری اطلاعات و سایر واحد های سازمانی از جمله واحد بهبود عملیات و با مشارکت افراد برگزیده، دوره های آموزشی کاربردی برای رده های مختلف سازمان برگزار نماید.

پس از ارائه آموزش های ضروری با محوریت واحد مهندسی صنایع از افراد برگزیده تقاضا می شود که نسبت به تعریف پروژه های تحلیل داده اقدام نمایند. بدیهی است با تشکیل تیم های خبره به بررسی و انجام پروژه ها پرداخته خواهد شد.

در راستای انجام موارد فوق اقدامات زیر در نظر گرفته شده است:

موضوع: برگزاری دوره های آموزش علم داده در فولاد مبارکه برای گروه های هدف

گروه هدف: کارشناسان، سرپرستان، رؤسا و مدیران سازمان

هدف: آشنایی و ایجاد مهارت برای گروه هدف به منظور تعریف و تحلیل پروژه های مرتبط با حل مسئله و تحلیل داده (در قالب تربیت و آموزش کارگروه های تخصصی)

توضیحات تکمیلی: ازآنجاکه انجام پروژه های مبتنی بر تحلیل داده به دانش و مهارت زیادی در زمینه ریاضی، آمار، الگوریتم ها و نرم افزار های تحلیل داده نیاز دارد؛ بنابراین لازم است که برخی از کارشناسان مستعد، علاقه مند و مرتبط با موضوع در سازمان شناسایی شده و با برنامه ریزی و سازماندهی مباحث علمی لازم را به صورت مدون، هدفمند و کاربردی فرا بگیرند.

با ایجاد توانمندی، مهارت و دانش موردنیاز در گروه های هدف، پروژه های تحلیل داده توسط افراد آموزش دیده شناسایی شده و با محوریت مهندسی صنایع در سازمان اجرا خواهد شد. با این رویکرد می توان انتظار داشت که تحلیل داده کسب وکار در قسمت های مختلف سازمان انجام شده و پس از نهادینه شدن برای سازمان ثمرات مفیدی صرفه جویی و خلق ارزش به همراه خواهد داشت.

بدین منظور پرورش متخصصان علم داده در شرکت فولاد مبارکه برای بازه زمانی سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ برای گروه هدف به صورت زیر پیشنهاد می گردد:

– دوره آموزشی آشنایی رهبران سازمان با مفاهیم تحول دیجیتال و علم داده (رهبری دیجیتال)؛ دوره آشنایی رؤسا، سرپرستان و برخی کارشناسان منتخب با مفاهیم تحول دیجیتال و علم داده (به صورت سمینار).

– دوره های تخصصی آموزشی نیز به صورت زیر و در تکمیل موارد فوق برای کارشناسان گروه هدف اجرا خواهد شد.

پکیج Elementary: سواد داده (آشنایی عمومی)

– پکیج Intermediate: آموزش نیمه تخصصی

– پکیج Advanced: آموزش تخصصی

تبصره ۱: ارزیابی و استعدادیابی کارشناسان ذکرشده برای سه دوره فوق از طریق کانون ارزیابی و توسعه شایستگی انجام خواهد شد.

تبصره ۲: بدیهی است که اطلاعات تکمیلی و جزئیات اجرای دوره های ذکرشده فوق در موعد مقرر و به نحو مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

تبصره ۳: پس از مشخص شدن نتایج کانون دسته بندی افراد در گروه های فوق انجام و اطلاع رسانی لازم برای ادامه روند انجام خواهد شد.

تبصره ۴: با توجه به نمرات اخذشده از کانون، افراد در دوره های Elementary، Intermediate و Advanced نیازسنجی خواهند شد.

تبصره ۵: با توجه به اهمیت این دوره، گران قیمت بودن آن و وجود متقاضی زیاد، تنها افراد مستعد در دوره ها ثبت نام خواهند شد و در پایان هر دوره برنامه ریزی اعلام شده آزمون های لازم برگزار و امکان ادامه دوره ها مشخص خواهد شد.

تبصره ۶: همچنین افراد مستعد شناسایی شده در فرایند پس از گذراندن دوره های آموزشی، امکان دسترسی به دوره های آموزشی آنلاین علم داده در سطح جهانی (دوره های کورسرا) و بسته های انگیزشی ویژه را خواهند داشت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار