28 تیر 1403 - 2:55

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه های خود خاموش کنید

برخی از تنظیمات در محصولات گوگل، متا و ویندوز تعبیه شدهاند که باعث میشوند دادههای بیشتری از آنچه نیاز داریم به اشتراک بگذاریم.

به گزارش پول نیوز، تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه های خود خاموش کنید

تنظیمات پیش فرض استاندارد معمولاً باعث می شوند که ما داده های مربوط به فعالیت ها و موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذاریم، اما خوشبختانه می توانیم از این مجموعه داده ها انصراف دهیم، اگرچه شرکت ها دسترسی به منو ها و دکمه هایی که برای تغییر این تنظیمات است را سخت می کنند تا نتوانیم آن را به درستی تغییر دهیم.

شرکت ها معمولاً از ما می خواهند که برخی از تنظیمات پیش فرض را روشن بگذاریم، با این ادعا که میخواهند به ما آموزش دهند و اشکالات را آسان تر رفع کنند.

با این حال، اشتراک گذاری داده های غیر ضروری همیشه به نفع ما نیست. بنابراین، در هر محصول فناورانه که استفاده می کنیم، مهم است که برای محدود کردن اشتراک گذاری داده ها از طریق شناخت منوها، دکمه ها و سوئیچ های متعدد، زمان بگذاریم.

در این گزارش یک راهنمای ساده برای چندین تنظیم پیش فرض وجود دارد که همیشه باید تغییر کنند:

گوشی های اپل

در دستگاه های آیفون، کاربران می توانند برنامه تنظیمات را باز کنند و به منوی حریم خصوصی دسترسی پیدا کنند تا نحوه اشتراک گذاری داده های مربوط به استفاده از برنامه و مکان را تغییر دهند.

/////تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه های خود خاموش کنید

اپل از نظر فنی از افراد می خواهد هنگام فعال سازی آیفون جدید، برخی از این تنظیمات را انتخاب کنند، اما این مراحل را می توان به راحتی از دست داد.

در هر صورت، اگر آیفون دارید، به تنظیمات بروید و Tracking را انتخاب کنید، سپس Allow apps to request tracking را خاموش کنید. این اقدام به همه برنامه ها می گوید که داده ها را با اشخاص ثالث برای اهداف بازاریابی به اشتراک نگذارند.

همچنین «تبلیغات اپل» را جستجو کنید و تبلیغات شخصی سازی شده را خاموش کنید تا اپل نتواند از اطلاعات مربوط به شما برای نمایش تبلیغات هدفمند در App Store، Apple News و سهام استفاده کند.

همچنین در گزینه های Analytics و Improvements، غیرفعال کردن «Share iPhone Analytics» برای جلوگیری از ارسال داده های دستگاه به اپل برای بهبود محصولاتش توسط تلفن، مهم است.

در همین راستا، Location Services را انتخاب کنید، روی System Services ضربه بزنید و «iPhone Analytics» و «Route & Traffic» را خاموش کنید تا از اشتراک گذاری داده های جغرافیایی دستگاه با اپل برای بهبود نقشه ها جلوگیری کنید.

محصولات گوگل

محصولات Google، از جمله تلفن های Android و سرویس های وب، مانند موتور جستجو، یوتیوب و نقشه های گوگل، به حساب های Google مرتبط هستند و کنترل پنل برای تنظیم مدیریت داده ها در وب سایت “myactivity.google.com” قرار دارد.

/////تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه های خود خاموش کنید

برای همه دسته ها، «حذف خودکار» را طوری تنظیم کنید که فعالیت های قدیمی تر از سه ماه را پاک کند. به این ترتیب، به جای ایجاد یک رکورد دائمی از هر جستجو، Google ورودی هایی را که برای بیش از ۹۰ روز پیش هستند حذف می کند.

در کوتاه مدت، گوگل همچنان می تواند بر اساس جستجو های اخیر توصیه های مفیدی ارائه دهد.

نکته دیگری برای کاربران گوشی های اندروید: نسخه های جدیدتر سیستم عامل به افراد امکان اشتراک گذاری یک مکان تقریبی را به جای مکان دقیقشان می دهد. برای بسیاری از برنامه ها، مانند برنامه های هواشناسی، به اشتراک گذاری داده های تقریبی باید بهترین راه حل و فقط دقیق باشد. داده های جغرافیایی باید با نرم افزار هایی که برای درست کار کردن به آن ها نیاز دارید، مانند برنامه های نقشه، به اشتراک گذاشته شود.

پلتفرم فیس بوک

مهمترین تنظیمات “Meta” را می توان از طریق ابزار بررسی حریم خصوصی در منوی تنظیمات مشاهده کرد، و موارد زیر برخی از تنظیمات مهم برای جلوگیری از نفوذ کارفرمایان و بازاریابان هستند:

در ارتباط با اینکه «چه کسی می تواند آنچه را که به اشتراک می گذارید ببیند» و برای افرادی که به فهرست دوستان و صفحاتی که دنبال می کنید دسترسی دارند، «فقط من» و برای کسانی که می توانند تولد شما را ببینند، «دوستان» را انتخاب کنید.

/////تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه های خود خاموش کنید

در مورد اینکه «چگونه افراد می توانند شما را در فیس بوک پیدا کنند» و برای افرادی که می توانند شما را از طریق ایمیل یا شماره تلفن جستجو کنند، «فقط من» را انتخاب کنید.

برای «تنظیمات برگزیده تبلیغات فیسبوک»، نوع کار و عنوان شغلی را خاموش کنید.

به این ترتیب، بازاریابان نمی توانند تبلیغات هدفمند را بر اساس این اطلاعات ارائه دهند.

مایکروسافت ویندوز

رایانه های شخصی ویندوز دارای طیف وسیعی از تنظیمات اشتراک گذاری داده هستند که به طور پیش فرض روشن است تا به مایکروسافت، تبلیغ کنندگان و وب سایت ها کمک کند تا درباره ما بیشتر بدانند.

/////تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه های خود خاموش کنید

با باز کردن منوی تنظیمات و کلیک کردن بر روی حریم خصوصی و امنیت می توانید کلید های این تنظیمات را پیدا کنید.

منبع: ارم نیوز

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار