25 تیر 1403 - 3:31

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

۵ هزار سامانه کوچک مقیاس خورشیدی در حال ساخت است

سخنگوی سازمان انرژیهای تجدیدپذیر گفت: تاکنون ۵ هزار سامانه خورشیدی حمایتی در شبکه قرار گرفته و ۵ هزار سامانه دیگر نیز در حال ساخت است و فروردین به بهره برداری میرسند.

به گزارش پول نیوز، ۵ هزار سامانه کوچک مقیاس خورشیدی در حال ساخت است

جعفر محمدنژاد مدیرکل توسعه نیروگاه های مقیاس کوچک سازمان انرژی های تجدیدپذیر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: امسال با توجه به تجربه های سال گذشته هماهنگی های لازم در خصوص احداث نیروگاه های کوچک مقیاس حمایتی انجام شد و بر همین اساس کمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام کرد که میتواند ۸۰ هزار سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی را برای خانوار های تحت پوشش خود در برنامه داشته باشد.

او افزود: بخش هماهنگی با شرکت های توزیع برای متصل کردن این سامانه ها به شبکه برق بر عهده سازمان انرژی های تجدیدپذیر بوده که این زیرساخت ها فراهم شده و با بررسی هایی که انجام دادیم بیش از ۴۰ هزار ساختگاه یا محل سکونت خانوار ها قابلیت بهره مندی از سامانه های ۵ کیلوواتی را دارند و منابع خوبی هم برای خرید این برق در نظر گرفته شده است. اما در بخش تأمین مالی که بر عهده سازمان های حمایتی از طریق بانک های عامل است، آنچه که پیش بینی میکردیم رخ نداده است و تسهیلات بانکی به گلوگاهی برای توسعه این نیروگاه ها تبدیل شده است.

این مقام مسئول افزود: آخرین آمار ما میگوید ۵ هزار سامانه ۵ کیلوواتی تاکنون نصب شده است و به همین میزان هم در دست احداث است و پیش بینی می کنیم تا پایان سال یا فروردین سال آینده این ظرفیت را در مدار داشته باشیم.

محمد نژاد گفت: در این طرح علاوه بر اینکه به تولید برق در کمک می شود، به ایجاد درآمد برای خانوار ها منجر خواهد شد و همچنین نعمت را برق به انتهای شبکه برق خواهد رساند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار