28 تیر 1403 - 2:43

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

همکاری دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه کربلا به منظور رفع مشکلات راهپیمایی اربعین

سرپرست دانشگاه امیرکبیر از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با دانشگاه کربلا خبر داد.

به گزارش پول نیوز، همکاری دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه کربلا به منظور رفع مشکلات راهپیمایی اربعین

علیرضا رهایی، سرپرست دانشگاه امیرکبیر در نشست با مسئولان دانشگاه کربلا، راهپیمایی اربعین را یک حماسه بزرگ برای جهان اسلام و تشییع توصیف کرد و گفت: هر نوع مطالعه و اقدامی که برای بهبود، گسترش و برگزاری باشکوه این مراسم انجام شود، حتما جا دارد و همه مشتاق هستند در این امر مشارکت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه همکاران و اساتید جمهوری اسلامی ایران با زائران حسینی (ع) و دانشگاه کربلا در زمینه راهپیمایی اربعین و زمینه های دیگر از جنبه مطالعاتی و اجرایی همکاری داشته باشند، موجب خرسندی است و اهتمام خوبی برای این موضوع صورت خواهد گرفت.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: خوشبختانه از زمانی که اولین راهپیمایی اربعین انجام شد تحولات خوبی انجام شده و بسیاری از مسائل بهبود پیدا کرده است. اما به نظر می آید با توجه به اهمیت این همایش، هنوز کار های زیادی برای برگزاری هر چه بهتر این همایش وجود دارد.

رهایی همچنین بر ضرورت همکاری در زمینه علوم انسانی و فرهنگی با دانشگاه های عراق تاکید کرد و گفت: در حوزه های دیگر نیز همکاران ما می توانند فکر کنند تا مشارکت و همکاری در زمینه حماسه اربعین صورت بگیرد.

وی همچنین حمل و نقل و اسکان زائران را در راس مسائل اساسی همایش اربعین دانست و افزود: مباحث مربوط به اطلاع رسانی، ارتباطات، حمل و نقل و توزیع آب، برق رسانی و مصرف بهینه انرژی، تهویه و محیط زیست از نظر آلودگی زمین و آب و هوا از موضوعات خیلی مهم راهپیمایی اربعین است که می شود در این زمینه همکاری کرد.

رهایی خاطرنشان کرد: مباحث مربوط به سلامت و کمک های پزشکی از یک طرف، همچنین مسائل ترافیکی و نحوه گردش علاقمندان برای انجام زیارت از دیگر مسائل مهم اربعین است که می تواند در این همکاری مطرح شود.

در حاشیه این نشست تفاهم نامه ای میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه کربلا به امضا رسید.

تعریف و برگزاری برنامه های تبادل استاد و دانشجو، انجام فعالیت های پژوهشی و صنعتی مشترک، برگزاری رویداد های فرهنگی و علمی مشترک، چاپ مشترک مقاله و کتاب، برگزاری دوره های آموزشی مشترک و برگزاری و سازماندهی بازدید های اعضای هیأت علمی از موضوعات این تفاهم نامه است.

منبع: روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار