28 تیر 1403 - 1:30

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

اقدامات معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در دهه فجر

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شعار یک صدا ایران، مدرسه قوی، ایران کار خود را در مدارس آغاز کرده است.

به گزارش پول نیوز، اقدامات معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در دهه فجر

دهه فجر، فصل به ثمر رسیدن مجاهدت های مردم سر افراز ایران و کلید گشاینده فتح و پیروزی بر حکومت طاغوت است. سالگرد دهه فجر با ورود امام خمینی یعنی ۱۲ بهمن آغاز شده و تا ۲۲ بهمن روز فروپاشی حکومت شاهنشاهی پهلوی، ادامه دارد. دهه فجر را می توان از بزرگترین دستاورد های تاریخی و سیاسی تقویم انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) دانست. به همین مناسبت هرساله مردم ایران جشن هایی را برگزار کرده و در مدارس نیز برنامه هایی انجام می شود.

محمدحسین پورثانی، مدیرکل فرهنگی هنری، اردو ها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر امسال گفت: چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در وزارت آموزش و پرورش با شعار یک صدا ایران، مدرسه قوی، ایران قوی از ۱۱ بهمن کار خود را در مدارس آغاز کرده است.

وی افزود: زنگ انقلاب، اولین برنامه ستاد بزرگداشت دهه فجر با حضور صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در یکی از مدارس متوسطه اول شهر تهران و به طور همزمان در سراسر کشور نواخته شد.

او ادامه داد: جشن یک صدا ایران یا ایران آینده در ۷۲۰ منطقه کشور به صورت متمرکز برگزار می شود.

پورثانی در خصوص دیگر برنامه های معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: جشنواره کتاب نوش (جشنواره کتاب خوانی دانش آموزان در سراسر کشور) در مدارس در دهه فجر برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو ها و فضای پرورشی اظهار کرد: مسابقات مدیحه سرایی سراسر کشور در بندر عباس برگزار شد.

وی افزود: پویش ایران آینده که شامل فعالیت اجتماعی، کنشگری اجتماعی، پادکست و فعالیت های هنری است در شبکه امید، شاد و وزارت آموزش و پرورش به طور مشترک انجام خواهد شد.

او ادامه داد: ۱۵ ویژه برنامه انتخاباتی وزارت آموزش و پرورش در دهه فجر آغاز می شود و به سرانجام خواهد رسید.

پورثانی گفت: سرود قله های روشن برای پویش مهر و دهه فجر آماده شده و تا اواخر بهمن اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو ها و فضای پرورشی با بیان این که پویش مهر در خصوص پیشرفت کشور است؛ ادامه داد: پویش مهر از این هفته آغاز به کار می کند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردو ها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رویداد «هفته ماها» مدرسه آرمانی، هنر آسمانی اظهار کرد: امسال نیز مانند سال های گذشته، چهل و دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری امید فردا را برگزار می کنیم با این تفاوت که این بار یک اتفاق ویژه تحت عنوان «هفته ماها» داریم.

وی با اشاره به این که محور اصلی این رویداد، برگزاری رویداد های فرهنگی و هنری داخل مدرسه است، افزود: این امر کمک می کند که دانش آموزان هنرمند بهتر و بیشتر شناخته شوند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار