25 تیر 1403 - 1:40

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پیشرفت قشم تسریع می شود/ صدور دستورات لازم برای حل مشكل مجوزهای كسب و كار و اعتراضات مالیاتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان دومین سفر جمهور و اعضای هیئت دولت به استان هرمزگان صبح امروز در نشست شورای اداری قشم حضور یافت.

به گزارش پول نیوز، پیشرفت قشم تسریع می شود/ صدور دستورات لازم برای حل مشكل مجوزهای كسب و كار و اعتراضات مالیاتی

سید احسان خاندوزی اظهار امیدواری کرد که مجموعه این گفتگو ها و نشست ها به تسریع در پیشرفت و توسعه هرمزگان و جزیره قشم می انجامد و گفت بسیاری نمی خواهند این اتفاق رخ دهد؛ لذت همت ما و شما باید معطوف به این باشند که قشم شکوفا نباشد، تیرشان به سنگ بخورد.

خاندوزى با بررسی مسئله تامین آب شرب و دسترسی همیشگی مردم قشم به آب شرب به عنوان حیاتی ترین نیاز مردم منطقه اظهار کرد: این موضوع سال هاست به عنوان یک مشکل مطرح بوده است؛ البته اقدامات خوبی انجام شده و مجموعه آبفای قشم لازم است نیازمندی و تامین منابع لازم برای خرید تضمینی آب قطعی را اعلام کنند تا منابع آن از سمت وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

وى با پیگیری دسترسی مردم قشم به خدمات بهداشت و درمان در تراز این جزیره که اکنون فراهم نیست، گفت: با استقرار کامل دستگاه ام آر آی و هم درباره کادر پزشکی بیمارستان، اقدامات لازم از سمت وزارت بهداشت و درمان انجام و پیگیری ها در هیئت دولت انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: در حوزه نیازمندی های حوزه شیلات، با توجه به اینکه برخی از واگذاری هایی که پیش از این از سمت وزارت جهاد کشاورزی و شیلات انجام شده بود و قریب ۵۰ تا ۶۰ فعال اقتصادی نیز در درباره تمدید قرارداد ها نگرانی دارند، تمدید باید در مواردی که منع قانونی ندارد بلافاصله انجام شود و یا به هر صورتی جبران سرمایه گذاری هایی که حق مردم و فعالان اقتصادی است باید انجام شود.

خاندوزى در ادامه با شنیدن مشکلات فعالان اقتصادی درباره موضوع شماره گذاری و صدور کارت سوخت اضافه کرد: در حوزه مربوط به تامین کارت سوخت فعالان اقتصادی که درباره بیش از هزار دستگاه با آن مواجه هستند مکاتبه لازم با فرماندهی راهور فراجا انجام می شود تا کارت سوخت این دستگاه ها فراهم شود.

وى درباره بومی گزینی در مدیران که به عنوان یک مطالبه از سوی فعالان اقتصادی مطرح شد با تایید این موضوع تاکید کرد: منطقه آزاد قشم این مسئله در یکی دو ماه آینده قطعاً اتفاق خواهد افتاد تو از دوستان هرمزگان و جزیره قشم در هیئت مدیره منطقه آزاد قشم اقداماتی انجام خواهیم داد.

وزیر امور اقتصادى و دارایى همچنین گفت: درباره طولانی شدن زمان صدور مجوز ها در حوزه زمین و سایر مجوز ها در حوزه کسب و کار یا حتی منازل مسکونی شهروندان قشمی وجود دارد که درباره تعیین تکلیف آن ها اقدام خواهد شد و درباره صدور برگه مالکیت و اسناد مالکیت برای فعالان اقتصادی و شهروندان منطقه نیز از سوی دستگاه های متولی اقدامات لازم می شود.

خاندوزى درباره اعتراضاتی که نسبت به مالیات های قبل از سال ۹۵ وجود دارد گفت: فهرست تمامی فعالان اقتصادی که برای آن ها برگه تشخیص مالیاتی خلاف اطلاع رسانی لازم انجام شده است ظرف یک هفته آینده به سازمان مالیاتی اعلام کنند، بنده هم دستور لازم را به رئیس سازمان خواهم داد تا این مسأله رفع و رجوع شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار