28 تیر 1403 - 1:15

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

روند حرکتی شاخص های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ +عکس

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: احتمالا محدوده ۲.۰۷۰.۰۰۰ واحد، سطح حمایتی قوی برای بازگشت و آغاز یک روند صعودی جدید برای شاخص کل بورس باشد.

به گزارش پول نیوز، روند حرکتی شاخص های بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟ +عکس

علی ملک لی تحلیلگر بازار سرمایه گفت: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با عدد دو میلیون و ۱۲۴ هزار واحد شروع به کار کرد و در پایان هفته و کاهش حدود ۰.۸ درصدی، به عدد دو میلیون و ۱۰۷ هزار واحد رسید تا هفته ای تقریبا منفی در بورس تهران رقم بخورد.

 

او افزود: همانطور که در تحلیل های قبلی بررسی شد، با توجه به شکست محدوده مهم ۲.۱۵۰.۰۰۰ واحد، شاخص میل به کاهش دارد و احتمالا محدوده ۲.۰۷۰.۰۰۰ واحد، سطح حمایتی قوی برای بازگشت و آغاز یک روند صعودی جدید باشد. در این محدوده بایستی حرکات شاخص را مد نظر قرار داد.

 

شاخص کل

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: شاخص کل هم وزن نماگر بهتری از وضعیت بورس تهران بوده که هفته گذشته افزایش یافت. این شاخص در روز اول کاری هفته گذشته با عدد ۷۲۹ هزار واحد شروع به کار کرد و پس از افزایش حدود نیم درصدی، در پایان هفته در تراز ۷۳۲ هزار واحد متوقف شد.

او می گوید: این شاخص نیز هم اکنون در محدوده حمایتی مهمی قرار دارد و اگر شاخص کل در هفته پیش رو و هفته آتی کاهش پیدا کند، احتمال اینکه این محدوده از دست برود زیاد است. حمایت مهم شاخص هم وزن منطقه ۷۰۸ هزار واحد است.

شاخص کل هم وزن

شایان ذکر است دیدگاه های فوق صرفا تکنیکال بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می تواند بر روند این شاخص ها تاثیر بگذارد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار