22 تیر 1403 - 16:05

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

دو میلیون واحد مسکن روستایی فرسوده هستند

معاون مسکن وزیر راه گفت: دو میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور فرسوده هستند و دولت برنامهای را برای افزایش تولید مسکن در دستور کار قرار داده است.

به گزارش پول نیوز، دو میلیون واحد مسکن روستایی فرسوده هستند

هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: ۹۳ درصد زمین های کشور هیچ کاربری مسکونی و یا کشاورزی ندارند و همین اراضی به صورت رها شده در کشور قرار دارند و از پهنه های کشور به درستی استفاده نمی کنیم.

معاون مسکن وزیر راه می گوید: این در حالی است که مساحت ایران چهار برابر آلمان و دو برابر ترکیه است، ولی ما از این فرصت ها در بخش تولید مسکن به خوبی استفاده نمی کنیم.

او می گوید: بسیاری از پهنه های کشور رها شده است که آن ها نه قابلیت مسکونی و نه قابلیت کشاورزی دارند.

عباسی با بیان اینکه ۷ دهک جامعه مشکل مسکن دارند اظهار کرد: در کشور مقرر شده است که چهار میلیون واحد مسکونی ساخته شود این در حالی است که دو میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که با کوچکترین زلزله تخریب می شود بنابراین باید یک میلیون از این واحد های مسکونی در قالب نوسازی بافت های فرسوده انجام شود تا از وارد شدن آسیب به این بخش جلوگیری شود.

او اظهار کرد: تولید مسکن با عرضه مسکن متفاوت است و طبق ماده ۱۲ قانون باید نوسازی بافت های فرسوده به صورت کامل انجام شود چراکه به این واحد های مسکونی تسهیلات پرداخت می شود و زمانی که به واحدی تسهیلات ارائه می شود به عنوان تولید مسکن محسوب می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

-بازار-خودرو-از-گرانی-٢٠٧-اتوماتیک-٣٨٠-میلیون-تومان-شد
428bb7baeb954668984b1318240c5311
همچنین بخوانید
آخرین اخبار