28 تیر 1403 - 2:08

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مواضع کشور های اروپایی علیه برنامه فضایی ایران مبنای حقوقی ندارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مواضع آلمان، انگلیس و فرانسه علیه برنامه فضایی ایران مواضع بیجایی است و مبنای حقوقی ندارد.

به گزارش پول نیوز، مواضع کشور های اروپایی علیه برنامه فضایی ایران مبنای حقوقی ندارد

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره پرتاب ماهواره ثریا و ماهواره بر سیمرغ توسط متخصصان کشورمان گفت: صنعت فضایی یک صنعت پیشرو در بین صنایع شناخته شده در دنیاست و از این جهت جمهوری اسلامی ایران در راستای پیشرفت کشور در مسیر تقویت برنامه فضایی است.

وی ادامه داد: دانشگاه های ایران به تولیدات داخلی در انواع ماهواره دست پیدا کردند و در حال تجربه سطوح تقویت شده ماهواره ها هستند همچنین در حوزه ماهواره بر کشورمان توانمندی های خوبی داشته است.

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات اظهار کرد: در هفته های اخیر شاهد پرتاب مهم دو ماهواره بودیم که یکی شامل سه ماهواره بود و این امر نشان دهنده آن است که هم در حوزه ساخت ماهواره و هم در حوزه ماهواره بر گام های رو به جلویی را در دانش کشور برداشتیم لذا این مسیر، می تواند مسیری باشد که سایر حوزه های دانش و صنعت را به پیش ببرد و مسیر حرکت آینده کشور را روشن تر از قبل دنبال کند.

عمویی بیان کرد: مواضع آلمان، انگلیس و فرانسه علیه برنامه فضایی ایران، ماهواره ها و ماهواره بر ها مواضع بی جایی است و مبنای حقوقی ندارد.

وی تصریح کرد: اقدام ایران در ارسال ماهواره یک اقدام صلح طلبانه و در راستای تقویت دانش است و ارتباطی با موضوعات تسلیحاتی و نظامی ندارد و یک امر مشروع است و در چارچوب حقوق بین الملل، کشورمان حق دارد برنامه خود را توسعه دهد و به پیش ببرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: مواضع سه کشور اروپایی هیچ جایگاهی برای اخلال در برنامه فضایی کشورمان ندارد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار