22 تیر 1403 - 15:30

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تداوم خروج نقدینگی حقیقی ها در روز های منفی بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه گفت: در جریان معاملات امروز ۴۹۲ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی از بازار سهام خارج شد.

به گزارش پول نیوز، تداوم خروج نقدینگی حقیقی ها در روز های منفی بازار سرمایه

محمد غفوری کارشناس بازار سرمایه گفت: در جریان معاملات امروز سه شنبه ۱۰ بهمن بازار سرمایه، شاخص کل بورس با کاهش ۹ هزار و ۹۳۲ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار واحدی ایستاد شاخص کل هم وزن نیز با افت بیش از ۴ هزار واحدی در تراز ۷۳۴ هزار و ۳۸۷ واحدی ایستاد تا همچنان بازار سرمایه شاهد روند نزولی باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: حجم معاملات امروز ۹ میلیارد برگه سهم به ارزش معاملاتی ۵ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان ثبت شد در نهایت هم ۴۹۲ میلیارد تومان نقدینگی افراد حقیقی از بازار سهام خارج شد. امروز ۲۵ درصد بازار در بازه مثبت و ۷۵ درصد بازار به عبارتی حدود ۶۰۰ نماد در محدوده منفی به کار خود پایان دادند.

غفوری در ادامه اظهار کرد: تعداد خریداران حقیقی در بازار امروز ۱۴۴ هزار کد معاملاتی در مقابل ۱۶۴ هزار کد معاملاتی فروشنده حقیقی بود. امروز صندوق های کالایی بیشترین میزان ورود نقدینگی را ثبت کردند و صندوق های درآمد ثابت هم بیشترین میزان خروج نقدینگی را به خود اختصاص دادند.

این کارشناس بازار سرمایه در نهایت گفت: امروز بازار شاهد روند نزولی بود روند نرخ ارز و طلا از جمله عوامل موثر در روند بازار محسوب می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

428bb7baeb954668984b1318240c5311
5008072
همچنین بخوانید
آخرین اخبار