25 تیر 1403 - 3:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

افزایش دما در سطح جهانی از مهمترین تبعات تغییر اقلیم است

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت:تاثیرات جدی تغییر اقلیم در سطح کره زمین افزایش دما در سطح جهانی است

به گزارش پول نیوز، افزایش دما در سطح جهانی از مهمترین تبعات تغییر اقلیم است

سحر تاج بخش مسلمان امروز دوشنبه در هفتمین کنفرانس تغییر اقلیم با بیان اینکه امروز تغییر اقلیم به یک چالش اساسی در سطح جهانی منطقه ای و ملی تبدیل شده است گفت: تهیه گزارش های مرتبط با تغییر اقلیم، بر اهمیت سازگاری با اقلیم و تغییرات آن بسیار حائز اهمیت است. به گفته وی می توان به موضوع تغییر اقلیم خوشبینانه نگاه کرد و شرایط را به سمت سازگاری با آن هدایت کرد.

او با اشاره به آخرین وضعیت اقلیمی در سطح ملی و بین المللی گفت: تاثیرات جدی را در سطح کره زمین از جمله افزایش دما را در سطح جهانی را شاهد هستیم.

تاج بخش با بیان اینکه در سطح منطقه، بررسی ها در سطح منطقه حاکی است افزایش رخداد پدیده های حدی در آسیا جدی است که از جمله آن ها سیل سال ۲۰۲۲ پاکستان قابل اشاره است گفت: افزایش دما و کاهش بارش در غرب آسیا، ثبت بیشترین افزایش دما در ایران و عراق و ثبت بیشترین کاهش بارش در افغانستان و جمهوری آذربایجان، دیگر آثار پدیده تغییر اقلیم است.

۲۰۲۳، گرمترین سال جهان

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال ۲۰۲۳ روند افزایش دما ۱.۵ درجه بیشتر از میانگین بوده است و در همین سال رکورد گرم ترین دمای کره زمین ثبت شد.

وی اظهار کرد: در همین راستا، افزایش تراز آب دریا ها و اقیانوس ها و افزایش مخاطرات حدی را شاهد و ناظر هستیم.

تاج بخش با اشاره به هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم افزود: در این دوره افزایش ۳۰درصدی تعداد مقالات (با ۳۵۰ مقاله) را شاهدیم که ۴۵ مقاله به صورت شفاهی ارائه می شود. همچنین در این کنفرانس ۱۱ پنل تخصصی و هفت کارگاه برگزار می شود.

گفتتی است هفتمین کنفرانس نمایندگانی از سازمان جهانی هواشناسی، هیات بین دولتی تغییر اقلیم، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد و مرکز آسیا، سازمان همکاری اکو و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا سازمان ملل متحد مشارکت دارند.

همچنین سفرا، کارداران یا نمایندگان کشور های آلمان، ایتالیا، سوئیس، نیجریه، نیکاراگوئه، مالی، بولیوی، عربستان، امارات، پاکستان، ونزوئلا و اوگاندا در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

تغییر اقلیم عوامل محدود کننده و تهدید های مهم در دنیا به ویژه در کشور های در حال توسعه است که این کنفرانس تلاش می کند ابعاد تغییر اقلیم و پیامد های آن و همچنین موضوعات مرتبط با توسعه پایدار، سازگاری، تاب آوری و کاهش آثار زیانبارآن را بررسی کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار