22 تیر 1403 - 15:13

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

هر سال تحصیل می تواند خطر مرگ افراد را تا حدود ۲ درصد کاهش دهد

یک پژوهش جدید ارتباط بین مرگومیر و تحصیلات را بررسی کرده است و عدم تحصیلات را با سیگارکشیدن قابل مقایسه میداند.

به گزارش پول نیوز، هر سال تحصیل می تواند خطر مرگ افراد را تا حدود ۲ درصد کاهش دهد

یک پژوهش جدید ارتباط بین مرگ ومیر و تحصیلات را بررسی کرده است و عدم تحصیلات را با سیگارکشیدن قابل مقایسه می داند. براساس این پژوهش، هر سالی که تحصیل می کنید، امید به زندگی شما بیشتر می شود و خطر مرگ را تا حدود ۲ درصد کاهش می دهد. به گفته محققان، افرادی که ۱۸ سال تحصیلات داشتند، ۳۴ درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار گرفتند.

تحصیلات به خودی خود مزایای مختلفی برای سلامت افراد دارد، حالا این پژوهش که در The Lancet Public Health منتشر شده، اهمیت آن را به شکل کمی و آماری نشان داده است. براساس این پژوهش، خطر مرگ در افرادی که تحصیلات ابتدایی را گذرانده بودند، به طور متوسط ۱۳ درصد کمتر از افرادی بود که هیچ تحصیلاتی نداشتند.

افرادی نیز که دوره متوسطه، یعنی ۱۲ سال تحصیلی را به پایان رسانده اند، ۲۵ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در مقایسه با کسانی که این کار را انجام نداده اند، قرار دارند. همچنین کسانی که ۱۸ سال تحصیل کرده اند، ۳۴ درصد خطر مرگ و میر کمتری تهدیدشان می کند.

این پژوهش درواقع تحصیلات را عاملی مانند رژیم غذایی خوب و فعالیت بدنی می داند و نداشتن آن را با مصرف دخانیات مقایسه می کند. محققان می گویند برای کاهش میزان نرخ مرگ ومیر باید روی تحصیلات افراد جامعه سرمایه گذاری کرد. چنین اقدامی می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت افراد داشته باشد.

تحصیل در کشور های اتحادیه اروپا اجباری است؛ در فرانسه و مجارستان کودکان از ۳ سالگی در مهد ها و مدرسه ها ثبت نام می کنند. سن شروع تحصیل در کرواسی و استونی ۷ سالگی است. براساس ارقام آژانس آموزش و فرهنگ اروپا، فرانسه، بلژیک و آلمان طولانی ترین دوره آموزش اجباری را در اتحادیه اروپا دارند.

این پژوهش ۶۰۳ مطالعه از سراسر جهان را بررسی کرده است. اکثر این مطالعات نیز در مناطق پردرآمد انجام شده و ممکن است نتایج این پژوهش در مناطق کم درآمد متفاوت باشد. محققان می گویند با افزایش سال های تحصیل در جهان، می توان به کاهش نرخ مرگ ومیر کمک کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

428bb7baeb954668984b1318240c5311
5008072
همچنین بخوانید
آخرین اخبار