25 تیر 1403 - 3:46

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بسته حمایتی جدید بانک مسکن برای انبوه سازان

همزمان با هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس بانک مسکن، جلسه مشترک انبوه سازان حوزه صنعتی سازی مسکن با هیات مدیره بانک مسکن با هدف حمایت از تولید کنندگان بخش مسکن و استماع نظرات انبوه سازان در خصوص انتظارات اعتباری آنها از شبکه بانکی، برگزار شد.

به گزارش پول نیوز، بسته حمایتی جدید بانک مسکن برای انبوه سازان

به نقل از بانک مسکن- هیبنا؛ دکتر سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن در این نشست بعد از استماع نظرات انبوه سازان مسکن از طرح جدید این بانک با هدف حمایت از تولید کنندگان بخش مسکن خبر داد و گفت: هر سال سیاست های اعتباری در بانک توسط حوزه اعتبارات تنظیم می شود و پس از آن در معرض آرای بخش های مختلف قرار می گیرد. از آنجایی که تولیدکنندگان انبوه مسکن نقش مهم و کلیدی در چرخه تولید مسکن دارند به طبع باید جویای نظرات آن ها هم باشیم.

فاضلیان با بیان اینکه برای کسانی که در حجم انبوه تولید مسکن می کنند و تکنولوژی نوین ساخت و ساز را لحاظ می کنند به تبع باید امکانات و تسهیلاتی متناسب داشته باشیم، گفت: باید نظر جامعه تولید کننده بخش مسکن را شنید و سیاست ها را به نحوی تنظیم کنیم که پاسخگوی نیاز های آن ها باشد.

معاون اعتباری و عضو هیات مدیره بانک مسکن تصریح کرد: ۳عنصر تمرکز بر کاهش هزینه، افزایش سرعت ساخت همراه با افزایش کیفیت ساخت در تولید مسکن انبوه تاثیرگذار است. همه کسانی که بتوانند در جامعه انبوه سازی با کمترین هزینه و در کمترین زمان نسبت به ساخت وادهاب مسکونی اقدام کنند جایگاه ویژه ای را در سیاست گذاری ما در بانک خواهند داشت.

وی ادامه داد: شعار اساسی دولت هم اکنون نهضت ملی مسکن است که بانک مسکن از تمام دانش و تجربه این سال ها استفاده کرده است تا این مهم را به سرانجام برساند. تاکنون نیز بیش از ۳۲۱ هزار واحد مسکونی از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن با مشارکت بانک ساخته۱۴۰همت قرارداد منعقد شده است.

به گفته فاضلیان عمده چالش های انبوه سازان که در این جلسه مطرح شد در رابطه با ساختار اجرای پروژه ها بود که در این راستا بر اساس طرح در دست بررسی حاتم سعی می شود آزادسازی مبلغ تسهیلات متناسب با نیاز پروژه درحال ساخت انجام شود.

دکتر فاضلیان گفت: هم اکنون این سهم در ۴ مرحله پرداخت می شود و بر اساس بررسی های در دست اقدام برای انبوه سازانی که اقدام به صنعتی سازی می کنند بتوانیم هم مبلغ تسهیلات را افزایش دهیم هم در مدت زمان کمتری تسهیلات را پرداخت کنیم.

وی گفت: بر این اساس عموم انبوه سازان که در زمان کمتری واحد را ساخته و فروش اقساطی می کنند می توانند در دایره حمایت قرار گیرند. برای مصرف کنندگان و متقاضیان هم تسهیلاتی در اختیار قرار خواهد گرفت که در صورت نهایی شدن اعلام خواهد شد.

وی متذکر شد هدف اصلی بانک مسکن کاهش زمان و هزینه های ساخت است تا در شرایطی که یکی از اهداف انقلابی کشور تولید مسکن است بتوانیم بر افزایش کمیت و کیفیت ساخت اضافه کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار