28 تیر 1403 - 1:40

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پالایشگاه بندرعباس بدنبال کاهش حداکثری خوردگی در تجهیزات و پایپینگ (+فیلم)

سرپرست معاونت اجرایی پالایش نفت بندرعباس در رابطه با تعمیرات اساسی منطقه جیم گفت: در بحث مواد شیمیایی پروژههایی انجام دادیم که بتوانیم تا جایی که ممکن است کاهش خوردگی را در تجهیزات و پایپینگ داشته باشیم.

به گزارش پول نیوز، پالایشگاه بندرعباس بدنبال کاهش حداکثری خوردگی در تجهیزات و پایپینگ

محمد ذاکری سرپرست معاونت اجرایی پالایش نفت بندرعباس در گفتگو با پول نیوز در رابطه با اهداف تعمیرات اساسی این پالایشگاه، گفت: منطقه جیم اولین بار است که در آن تعمیرات اساسی انجام می دهیم، بدنبال آن هستیم با انجام پروژه های مختلف مواردی که ناشی از طراحی نامناسب بوده را حل کنیم و مواردی که باعث از بین رفتن تجهیزات شده را بررسی کنیم و بتوانیم واحد را برای یک دوره کاری مجدد بر اساس استانداردها مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

 

سرپرست معاونت اجرایی پالایش نفت بندرعباس افزود: معمولاً اسکیل هایی (Scale) که بیرون از کوره ها داشتیم عمدتاً در تعمیرات اساسی به صورت (Blasting) انجام می شد که آلودگی داشت که در این تعمیرات اساسی توانستیم با استفاده از مواد شیمیایی پودری این معضل را حل کنیم که این کار در ذخیره انرژی هم کاربرد خیلی زیادی دارد.

 

بیشتر بخوانید:

بیش از ۲ هزار نفر از متخصصین و پرسنل پالایشگاه بندرعباس درگیر تعمیرات اساسی هستند (+فیلم)

 

ذاکری درادامه گفت: در بحث مواد شیمیایی هم پروژه هایی انجام دادیم که بتوانیم تا جایی که ممکن است کاهش خوردگی را در تجهیزات و پایپینگ داشته باشیم. علاوه بر این چون اولین تعمیرات اساسی ما هست؛ کلیه تجهیزات آماده سازی و تست شد و مشکلات و مواردی که در برج ها و… بود با تعمیرات منظم حل وفصل کردیم که خوشبختانه همه تجهیزات به چرخه تولید باز خواهند گشت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار