28 تیر 1403 - 2:04

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رعایت هشدارهای پلیس گام مؤثر در پیشگیری از وقوع جرم

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خود مراقبتی و رعایت هشدارهای پلیسی را گام مؤثر در پیشگیری از وقوع جرم دانست.

به گزارش پول نیوز، رعایت هشدارهای پلیس گام مؤثر در پیشگیری از وقوع جرم

سردار علی، ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: مجرمان و خلاف کاران درست مثل ویروس در فضای جامعه در تردد و فعالیت هستند آن هم با ظاهری کاملاً موجه و جامعه پسند و قرار نیست همیشه پوشش و رفتارشان ما را متوجه مقاصد شوم این افراد بکند.

وی افزود: در صورتی که شهروندان گرامی توجه لازم را به نکات خود مراقبتی داشته باشند حتی اگر در طول روز در مواجهه با تعداد زیادی از افراد بزهکار و آزارگر قرار بگیرند به سلامت آن موقعیت را پشت سر می گذارند و مجرمان را در تحقق نقشه های پلیدشان با ناکامی مواجه می سازند.

سردار، ولی پور گودرزی گفت: یکی از مهم ترین موقعیت هایی که نقش زیادی در بزه دیدگی شهروندان بویژه زنان ایفا می کند موضوع چگونگی تردد آنان در سطح شهر است. متأسفانه با وجود وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو بی آرتی و تاکسی باز هم برخی از شهروندان ریسک استفاده از خودرو های شخصی را به جان خریده و خود را با احتمال وقوع تلخ ترین اتفاقات روبرو می سازند.

وی ادامه داد: به تازگی تلاش ها در پلیس آگاهی به کشف پرونده قتلی انجامیده است که متأسفانه نقطه شروع این جنایت استفاده مقتوله از خودروی شخصی به جای تاکسی برای رسیدن به مقصد است. اتفاقی که به سادگی با انتخاب تاکسی برای تردد می شد از بروز آن پیشگیری کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ که وظیفه کشف جرایم و جنایات رخ داده برای ساکنان پایتخت را برعهده دارد گفت: یقین دارم در صورت بروز هرگونه اتفاق برای شهروندان کارآگاهان هوشمند و شجاع پلیس تا رسیدن به نتیجه دست از تلاش و پیگیری برنمی دارند. با این وجود باز هم پیشگیری را مقدم بر درمان دانسته و از شما دعوت می کنم تا با رعایت نکات خود مراقبتی و ضمن مراقبت از خود و عزیزانتان یاریگر ما در پیشگیری از وقوع جرایم باشید.

طبق اعلام پلیس، نکات خود مراقبتی به شرح زیر است:

در سفر های شهری حتماً از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. از سوار شدن به خودرو های غیر مسافرکش مصوب بویژه دارای شیشه های دودی خودداری کنید. در هنگام سوار شدن به خودرو با نگاه به قسمت داخلی درب خودرو از سالم بودن دستگیره در مطمئن شده و سپس وارد خودرو شویداگر ظاهر راننده و سایر مسافران به نظر موجه نمی رسید یا از این بابت احساس ناراحتی کردید بلافاصله درب را بسته و از نشستن داخل خودرو خودداری کنید. نوع ارتباط ما با افراد مختلف تعریف شده است و خارج شدن از این عرف افراد را با انواع آسیب ها و خطرات مواجه می سازد. هرگز بیشتر از آنچه در عرف جامعه برای ارتباط بین مسافر و راننده تعریف شده فراتر نروید. هرگز از خودرو های شخصی که به مسافرکشی می پردازند برای تردد به خارج از شهر و مسیر های طولانی بزرگراهی استفاده نکنید. عجله داشتن برای رسیدن به مقصد دلیل موجهی برای سوار شدن به هر خودرویی که در مقابل شما توقف می کند نیست.

گاهی اوقات سارقانی که در قالب مسافرکش اقدام به سرقت می کنند برای قرار دادن قربانی در شرایط مناسب جعبه ای را در صندلی جلو قرار می دهند یا اعلام می کنند در جلو خراب می باشد تا قربانی مجبور شود در صندلی عقب در کنار سارقی که قصد جیب بری از وی یا سرقت به عنف را دارد بنشیند. در صورت مواجهه با چنین خودرو هایی علاوه بر سوار نشدن به خودرو ضمن تماس با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ مشخصات خودرو و سرنشینان را در اختیار پلیس قرار دهید.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار