28 تیر 1403 - 3:13

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

اسرائیل: رای دیوان بین المللی دادگستری وجهه ما را در جهان خراب کرد

مقامات رژیم صهیونیستی با ابراز نارضایتی شدید از رای دیوان بینالمللی دادگستری تاکید کردند که این رای به وجهه این رژیم در سطح جهان ضربه زد.

به گزارش پول نیوز، اسرائیل: رای دیوان بین المللی دادگستری وجهه ما را در جهان خراب کرد

شبکه المیادین با بازتاب واکنش مقامات رژیم صهیونیستی به رای دیوان بین المللی دادگستری پس از بررسی شکایت آفریقای جنوبی علیه این رژیم به دلیل ارتکاب جنایات نسل کشی در نوار غزه اعلام کرد: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل، اقدام دیوان بین المللی دادگستری برای بررسی جنایت نسل کشی این رژیم در غزه را لکه ننگی دانست که هرگز پاک نمی شود.

نتانیاهو همچنین بر ادامه جنگ علیه نوار غزه و کشتار فلسطینیان تا زمانی که تمامی اسیران صهیونیست آزاد شوند، تاکید کرد و مدعی شد: جنگ در نوار غزه تا زمانی ادامه خواهد داشت که این منطقه دیگر به منبع تهدیدی علیه اسرائیل تبدیل نشود.

همچنین «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با حمله به دیوان بین المللی دادگستری، اقدام آفریقای جنوبی در شکایت علیه رژیم اسرائیل به دلیل جنایت نسل کشی در غزه را یهودی ستیزی توصیف کرد و گفت: دیوان بین المللی دادگستری زمانی که با درخواست آفریقای جنوبی برای بحث در مورد ادعای نسل کشی اسرائیل در غزه موافقت کرد، فراتر از وظایف خود عمل نمود و بدتر از آن اینکه شکایت را به طور کلی رد نکرد.

گالانت در موضعی مشابه آنچه که «نتانیاهو» در مورد تصمیم برای ادامه جنگ غزه اعلام کرده است، گفت: ارتش و سرویس های امنیتی اسرائیل به کار خود برای از بین بردن نظام حماس و از بین بردن توانایی های نظامی آن و بازگرداندن اسیران اسرائیلی ادامه خواهند داد.

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز خواستار ادامه جنگ این رژیم علیه ساکنان نوار غزه شد و با اداعای اینکه «دادگاه لاهه مایه شرمساری است»، گفت: دادگاه لاهه نباید به تصمیم هایی که ادامه وجود رژیم اسرائیل را به خطر می اندازد، گوش می داد.

«بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی هم قضات دادگاه بین المللی لاهه را به طرفداری از ساکنان غزه متهم کرد و از کشور های جهان خواست تا در های خود را برای پذیرش ساکنان غزه باز کنند، موضعی که نیت و اقدام رژیم اشغالگر اسرائیل برای خالی کردن نوار غزه از ساکنانش و کوچاندن آن ها را ثابت می کند.

«دانی دنون» نماینده کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) هم تصمیم دیوان بین المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی را خنده دار و کاملاً مغایر با واقعیت میدانی توصیف کرد و گفت: این رای ما را از دستیابی به اهدافمان یعنی از بین بردن حماس و آزادی همه اسیران اسرائیلی منصرف نخواهد کرد.

علاوه بر این، رسانه های صهیونیستی به نقل از مقامات بلندپایه رژیم اسرائیل نوشتند که بر اثر رای دیوان بین المللی دادگستری، ضربه بزرگی به وجهه این رژیم در جهان وارد شده است.

در این پیوند، روزنامه آمریکایی «هافینگتون پست» هم ابراز عقیده کرد که دیوان بین المللی دادگستری یک ضربه تاریخی به رژیم اسرائیل و آمریکا وارد کرد و خطر نسل کشی در غزه را به رسمیت شناخت.

این روزنامه آمریکایی، این رای را یک «شکست راهبردی بزرگ برای رژیم صهیونیستی و آمریکا توصیف کرد و رد نکردن شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی را به این معنا دانست که رژیم اسرائیل و حامیان آن سال ها به صورت علنی و قانونی در دادگاه با اتهامات نسل کشی روبرو خواهند شد.

حکم اولیه دیوان بین المللی دادگستری در مورد شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی دیروز صادر شد و بر اساس آن رژیم صهیونیستی ملزم شد که اقداماتی در راستای ممانعت از نسل کشی مردم غزه اتخاذ کند.

این برای اولین بار است که رژیم صهیونیستی در دادگاه بین المللی لاهه محاکمه و علیه آن رای صادر شده است.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه های مقاومت فلسطین در ۱۵ مهرماه، رژیم صهیونیستی برای تلافی این حمله غافلگیرکننده، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، بمباران های وحشیانه مناطق مسکونی و مراکز درمانی و آموزشی نوار غزه و پس از چندی یورش زمینی به این منطقه را آغاز کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار