25 تیر 1403 - 2:06

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رونق گردشگری در دستورکار منطقه آزاد ماکو

نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی از ظرفیتها و جذابیتهای ماکو خبر داد و گفت: مدیریت منطقه آزاد ماکو بخوبی در شناساندن ظرفیتهای ماکو عمل کرده و بسیاری از آنها را به بهره برداری رسانده است.

به گزارش پول نیوز، رونق گردشگری در دستورکار منطقه آزاد ماکو

محمد علیپور رحمتی با تاکید بر اینکه ماکو در بسیاری از عرصه ها تاثیرگذار بوده است گفت: ماکو با ظرفیت هایی که در زمینه های گوناگون اقتصادی دارد، می تواند تحولی بزرگ در منطقه، اقتصاد کشور و ارتباط با همسایگان رقم بزند.

وی با اشاره به شرایط ایده آل جغرافیایی، ماکو را به سوییس تشبیه کرد و گفت: در شرایطی گردشگران از سراسر جهان به کوه های آلپ سوییس می روند که همان شرایط در ماکو وجود دارد.

نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش روزافزون ارزش پول ملی گفت: در حالی که ریال در برابر دلار روند شدید سقوط را طی می کند، دلار در دیگر کشور های جهان ثابت مانده، وضعیتی که می تواند باعث جذب گردشگر به ایران شود. چرا که امروزه گردشگر خارجی می تواند با مبالغی بسیار جزیی به کشورمان سفر کند در حالی که این دلار ها برای ما ارزشمند است.

وی از عملکرد تاثیرگذار مدیریت منطقه آزاد ماکو بر گردشگری خبر داد و گفت: منطقه آزاد ماکو برنامه های گسترده ای برای ایجاد ظرفیت های گردشگری تعریف و اجرایی کرده است.

 

بیشتر بخوانید:
علیپور از احداث تله کابین به عنوان یکی از جذابیت های جدیدی که منطقه آزاد ماکو برای کسب درآمد از طریق گردشگری تعریف کرده، خبر داد و گفت: برنامه ریزی منطقه آزاد ماکو بر این است که تله کابین راه اندازی شود و با این وسیله گردشگران را به کوه های اطراف ماکو ببرد.

وی از تعریف محلی برای احداث آسانسور به عنوان اقدام دیگر منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: این آسانسور نیز برای گردشگران است تا آنان را به ارتفاعات منتقل کند.

نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه زیبایی های جغرافیایی ماکو از بالا دیدنی تر است گفت: بسیاری از گردشگران توان بالا رفتن از کوه و رسیدن به ارتفاعات را ندارند، اما هدف مدیریت منطقه آزاد ماکو از احداث تله کابین و آسانسور، این است که گردشگران را به سرعت به ارتفاعات ببرد تا از بالا مناطق زیبای ماکو را ببینند.

وی از راه اندازی قطار برقی به عنوان برنامه جذاب دیگری یاد کرده که از سوی مدیریت منطقه آزاد ماکو پیگیری می شود و گفت: قطار برقی نیز برای گردشگران تعریف شده تا در مدت کوتاهی بتوانند در منطقه آزاد ماکو گردش کنند که در صورت راه اندازی می تواند جذابیت های خاص خودش را داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

جذابیت قره کلیسا برای گردشگران ارمنی

علیپور با تاکید بر اینکه طرح های جامع گردشگری ماکو آینده درخشانی را برای این منطقه ایجاد می کند گفت: خوشبختانه این روند رو به رشد است و اقداماتی که از سوی منطقه آزاد صورت می گیرد، تحولات بسیاری را رقم می زند.

وی با اعلام اینکه منطقه آزاد ماکو در تمامی بخش های اقتصادی ظرفیت های تاثیرگذاری دارد گفت: قبول داریم که منطقه آزاد ماکو با توجه به ظرفیت هایی که دارد، شکوفا نشده و تا رسیدن به ایده آل ها فاصله داریم، اما نباید اقدامات موثری که از سوی مدیریت منطقه آزاد ماکو صورت گرفته، نادیده گرفته شود.

نماینده ماکو در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیریت منطقه آزاد ماکو گفت: از آنجا که بسیاری از ظرفیت های بالقوه ماکو بالفعل شده، انتظار داریم در آینده تحولات بیشتر و گسترده تری صورت پذیرد و البته در زمینه تبلیغات و اطلاع رسانی نیز اقدامات بیشتری صورت پذیرد تا مردم ایران و جهان از ظرفیت های گردشگری ماکو باخبر شوند

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار