28 تیر 1403 - 1:28

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

کاربران مراقب خریدهای اینترنتی هدیه روز پدر باشند

رئیس پلیس فتا البرز ، در خصوص خرید اینترنتی هدیه روز پدر به کاربران هشدار داد و از آنها خواست فقط از سایت های مطمئن خرید کنند.

به گزارش پول نیوز، کاربران مراقب خریدهای اینترنتی هدیه روز پدر باشند

سرهنگ رسول جلیلیان گفت: یکی از شگرد های مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از مردم، انتشار آگهی های جعلی با عنوان فروش محصولات ارزان قیمت در سایت های واسط فروشگاهی است.

وی اضافه کرد: کلاهبرداران اینترنتی در هر مناسبت با ترفند های مختلف اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند که باید مراقب این ترفند ها بود.

جلیلیان افزود: کاربران فریب وعده های پوچ و تبلیغات اغواکننده کلاهبرداران را نخورند و قبل از اطمینان از اصالت و مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه نکنند.
رییس پلیس فتا البرز به کاربران صفحات اجتماعی توصیه کرد که فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار حساس است و کاربران برای حفظ حریم خصوصی از هرگونه اطلاعات فردی خودداری کنند.

وی گفت: مجرمان سایبری با جعل “نماد اعتماد الکترونیکی” و راه اندازی کسب و کار های اینترنتی جعلی اقدام به کلاهبرداری می کنند و کاربران قبل از خرید، از اصالت نماد اعتماد الکترونیکی اطمینان حاصل کنند.

وی اضافه کرد: فروشگاه های اینترنتی در فضای مجازی چنانچه دارای وب سایت معتبر و نماد اعتماد الکترونیکی نباشند قابل اعتماد نیستند.

جلیلیان گفت: در این فضا تبلیغات غیرواقعی نیز وجود دارد که در برخی از آن ها هویت واقعی فروشنده و مکان وی مشخص نیست و کاربران با دقت کافی باید اصالت کالا را مد نظر قرار دهند.

رییس پلیس فتا البرز یادآورشد: کاربران قبل از احراز هویت فروشنده، هیچ گونه وجهی پرداخت نکنند ضمن آنکه آگهی های وسوسه انگیز ترفندی برای کلاهبرداری توسط افراد شیاد است.

وی افزود: مردم خرید های خود را به صورت پرداخت در محل سفارش و از پرداخت بیعانه خودداری کنند و هنگام خرید های اینترنتی مراقب لینک های جعلی ارسال شده توسط کلاهبرداران باشند و به هیچ عنوان روی آن ها کلیک نکنند.

جلیلیان تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار