22 تیر 1403 - 13:35

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

با تصویب هیات مدیره پست بانک ایران؛ وام قرض الحسنه احسان به مشتریان بانک پرداخت می شود

هیات مدیره پست بانک ایران پرداخت وام قرض الحسنه با عنوان طرح احسان را برای مشتریان باجههای بانکی روستایی و شعب تصویب کرد.

به گزارش پول نیوز، با تصویب هیات مدیره پست بانک ایران؛ وام قرض الحسنه احسان به مشتریان بانک پرداخت می شود

پست بانک ایران گام دوم خود را آغاز کرده است که تمرکز ویژه ای روی بانکداری دیجیتال دارد، خدمات غیرحضوری برای افتتاح حساب، امضا دیجیتال، کیف پول ریال دیجیتال و دستیار مجازی بر مبنای هوش مصنوعی را بر همین اساس را اجرا کرده و امروز پست بانک به سوددهی رسیده است  و باید در دنیای رقابتی امروز، باید راه کاری برای حفظ شرایط رقابتی بانک در این حوزه باشد.

 

پست بانک ایران، بر اساس طرح احسان، مشتریان حقیقی و حقوقی بانک که از ابتدای بهمن ماه جاری افتتاح حساب کنند، می توانند بر اساس میانگین حساب قرض الحسنه پس انداز و کوتاه مدت خود مطابق جدول، تا سقف ۳ میلیارد ریال برای مشتریان حقیقی و ۷٫۵ میلیارد ریال برای مشتریان حقوقی، وام قرض الحسنه دریافت کنند.

همچنین مشتریانی که در طرح احسان افتتاح حساب کرده اند، با محاسبه گری که در سایت بانک موجود است، می توانند بر اساس مدت زمان و مبلغ سپرده گذاری شده، میزان وام دریافتی را محاسبه کنند.

بر اساس این گزارش، این تسهیلات با هدف ارائه خدمات ارزان قیمت و تسهیل انتخاب از میان محصولات متنوع بانک برای مشتریان اجرا می شود.

با تصویب هیات مدیره پست بانک ایران؛ وام قرض الحسنه احسان به مشتریان بانک پرداخت می شود

ابلاغ بخشنامه تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی سال۱۴۰۲

معاونت اعتباری و بین المل بانک بخشنامه تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن روستایی سال ۱۴۰۲، تصویب نامه هیات وزیران و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به شعب بانک در سراسر کشور ابلاغ کرد.

پست بانک ایران، با تصویب هیات وزیران و اعلام شورای پول و اعتبار، سقف فردی تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن در روستا ها و شهر های زیر ۲۵ هزار نفر برای هرواحد مسکونی سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.

نرخ سود برای دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی پنج درصد است و بانک سود دوره مشارکت مدنی را به اصل تسهیلات اضافه و پس آن تقسط می کند.

همچنین مجموع دوره ساخت و دوره بازپرداخت اقساط برای شخص حقیقی و مجموعه سازان ۲۴۰ ماه در نظر گرفته شده است که طول دوره ساخت ۲۴ ماه و باقی به عنوان دوره فروش اقساطی محاسبه می شود.

با تصویب هیات مدیره پست بانک ایران؛ وام قرض الحسنه احسان به مشتریان بانک پرداخت می شود

تمرکز ویژه ای پست بانک ایران روی بانکداری دیجیتال دارد

بهزاد شیری مدیرعامل بانک با بیان اینکه پست بانک ایران شش هزار و ۱۸۸ نقطه تماس با جامعه دارد، ادامه داد: ۵۷۸۵ باجه بانکی روستایی با اشتغال مستقیم برای ۸۶۷۷ نفر و ۴۰۳ شعبه با اشتغال ۲۷۳۹ نفر که در مجموع ۱۱هزار و ۴۱۶ نفر در پست بانک ایران مشغول به کار هستند.

وی با تاکید بر اینکه پست بانک ایران سهم ۳۳ درصدی فروش ارز اربعین سال جاری را در کارنامه خود دارد، گفت: ۵۷ درصد فروش ارز معادل ۲۰۲ هزار نفر در مناطق روستایی و ۴۳ درصد فروش ارز در شهر ها فروش رفته است و پست بانک ایران در مجموع به ۳۵۴ هزار و ۸۵۳ نفر ارز فروخته است که بیانگر توسعه شمول مالی در حوزه روستا در همه خدمات بانکی است.

شیری با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰۱در روز پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تراکنش در حوزه روستایی انجام شده است و ۴۹ درصد زن و ۵۱ درصد مرد در باجه های بانکی روستایی شاغل هستند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۹ تعداد حساب های بانکی روستایی به ۱۰ میلیون حساب رسیده بود که در دولت سیزدهم و تا آذر ۱۴۰۲ چهار میلیون به مجموع حساب های بانکی روستایی پست بانک اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه تمام شعب پست بانک ایران به آخرین فناوری های بانکی مجهز هستند، افزود: اکنون ۵۰ خدمت آنلاین بانکی در اختیار مشتریان بانک در روستا ها قرار دارد و حتی به دنبال مجوز خرید اخزا و تاسیس PSP برای توسعه خدمات پولی و بانکی در مناطق روستایی هستیم.

بالاترین مقام اجرایی بانک با اشاره به اینکه ۵۰ درصد باجه های بانکی روستایی کشور دارای مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی هستند، گفت: در حال حاضر سه هزار باجه روستایی دارای مجوز هستند و ساماندهی باجه ها همچنان ادامه دارد و با امضای تفاهم نامه با بانک دی، خانواده شهدای روستایی امکان دسترسی به خدمات بانک مزبور، از طریق پنجره خدمات پست بانک ایران را پیدا کرده اند.

شیری با اشاره به میزان دارایی های بانک گفت: بیان اینکه در سال ۹۷ در حدود دو هزار و ۵۹۶ خود پرداز در روستا ها فعال بود که با گذشت زمان تعداد دستگاه ها افزایش یافت و در پایان آذر ۱۴۰۲ تعداد این دستگاه ها در روستا ها به سه هزار و ۱۲۹ دستگاه رسیده است، تصریح کرد: در همین بازه، سرانه مدت زمان توقف هر خودپرداز ۱۹۷ ساعت در ماه بود که در پایان آذرماه این زمان به ۳۴ در ماه کاهش یافته است و این بیانگر کارا عمل کردن همه منابع بانک است.

مدیرعامل بانک با بیان اینکه پست بانک ایران چهارمین بانک از نظر تعداد شعبه در میان بانک های بورسی کشور است، گفت: تناسب تعداد پرسنل به شعبه ۶.۹ نفر است که کمترین تعداد را در شبکه بانکی داریم و نیازمند جذب نیروی انسانی برای توسعه خدمات بانکی هستیم.

وی افزود: ماموریت اصلی ما بانکداری خرد و بانک توسعه ای و تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات است و ما در پست بانک ایران سعی داریم از توانمند سازی بخش دوم برای توسعه بخش اول استفاده کنیم.

شیری با اشاره به ترکیب دارایی های پست بانک گفت: در پایان سال ۹۷ دارایی های بانک ۱۴۵ هزار میلیارد ریال بوده که به ۸۸۴ هزار میلیارد ریال در پایان آذر ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

بالاترین مقام اجرایی بانک با بیان اینکه از سال ۹۸ برای بهبود شرایط بانک و خروج از زیاندهی برنامه هدفمندی را به صورت سالانه طراحی و اجرا کردیم، خاطرنشان کرد: با اقداماتی که انجام دادیم توانستیم جایگاه بانک را در مدت چهار سال (از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱) به رتبه ای برسانیم که در بخش سرانه منابع بانک ها به جایگاه چهارم دست یابیم و رتبه ما در عملکرد سوییچ بانک های کشور در مرکز شتاب از رتبه ۱۵ در سال ۹۷ به رتبه ۹ در سال جاری رسیده است و برای دستیابی به رتبه های بالاتر برنامه ریزی هایی انجام داده ایم.

شیری با تاکید بر اینکه روند سوددهی بانک از حدود سال ۱۴۰۰ آغاز شد، گفت: در سال ۹۷ مجموع زیان بانک ۱۱ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال بود که در پایان سال مالی ۱۴۰۱ به سود عملیاتی ۲۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال رسیدیم.

بالاترین مقام اجرایی بانک با تاکید بر اینکه تا پایان آذرماه قیمت تمام شده پول در پست بانک ایران به ۱۱٫۸ ریال رسیده است، گفت: اطلاعات مالی ۹ ماهه امسال نشان می دهد که بیشتر از مجموع سال قبل توان سود سازی ایجاد شده است.

مدیرعامل بانک با بیان اینکه زیان انباشته سال ۹۸ امروز به سود انباشته حدود سه برابری تبدیل شده است، اظهار کرد: سرمایه ثبتی بانک ۳۲۳ میلیارد تومان بود که در مرحله اول آن را به ۱۶۰۰ میلیارد تومان رساندیم و در سال آتی برنامه تداوم افزایش سرمایه را به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۱۴۰۲ افزایش خواهیم داد و در سال آتی برنامه تداوم افزایش سرمایه از رقم سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان را پیگیری می کنیم.

وی افزود: کفایت سرمایه بانک از ۷٫۷- درصد در سال ۱۳۹۷ به ۸٫۴ درصد مثبت در آذرماه ۱۴۰۲رسیده است.

شیری در پایان گفت: پرداخت تسهیلات تکلیفی، شرکت های دانش بنیان و روستایی از اولویت های این بانک در سال جاری است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

63100689
4977386
همچنین بخوانید
آخرین اخبار