28 تیر 1403 - 1:31

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

حضور ایده پردازان جوان یکی از اتفاق های بسیار خوب جشنواره مد و لباس فجر

پازوکی از حضور ایدهپردازان و هنرمندان جوان در دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر به عنوان یک اتفاق بسیار خوب در این دوره یاد کرد.

به گزارش پول نیوز، حضور ایده پردازان جوان  یکی از اتفاق های بسیار خوب جشنواره مد و لباس فجر

شاید بتوان گفت یکی از نوآوری های دوازدهمین جشنواره ی مد و لباس فجر امسال است که ایده پردازان جوان تر هم فرصت پیدا کرده اند تا طرح های خود را در این رویداد هنری ارائه کنند و این اتفاق بسیار خوبی است.

حدیث پازوکی، مدیر عامل بنیاد مد، لباس و سبک زندگی کشور درمورد دوازدهمین دوره ی جشنواره مد و لباس کشور بیان کرد: آمدن جشنواره ی مد و لباس فجر در مجموعه ی فرهنگی سعدآباد در مسیر حرکت جهانی مد و لباس از این حیث است که در مراکز اصلی مد و جهان لباس مثل رم، پاریس، لندن و نیویورک همه آثار هنری عرصه ی مد و لباسشان در سبک های خاص در مراکز تاریخی و کاخ موزه ها به نمایش گذاشته می شوند تا پیوند تاریخی داشته باشند. این در حالی است که تاریخ آن ها بعضاً به اندازه ی کشور ما نیست و ایران تاریخ ۱۰ هزار ساله دارد که در تمام این مدت، ایرانی ها؛ چه زن و چه مرد از لباس های پوشیده استفاده می کرده اند و این لباس ها در ادوار مختلف به شکل های متفاوتی تعریف شده بودند و هر قدر اقوام طبقه ی اصیل تری بودند این پوشیدگی بیشتر بوده است و به همین دلیل، کار را در چنین بستری می دیدند و ما هم، در راستای همین حرکت جهانی، جشنواره ی مد و لباس فجر به عنوان یک رویداد ملی را در یک مرکز فرهنگی هنری که دارای قدمت تاریخی است برگزار کرده ایم.

مدیر عامل بنیاد مد، لباس و سبک زندگی تصریح کرد: شاید خیلی ها خرده بگیرند که برخی از کار ها در مقایسه با کار های سایر هنرمندان عرصه ی مد و لباس کشور از نظر سطح با هم تفاوت داشته باشند و این موضوع طبیعی است. چون گروه هدف اصلی ما هنرمندان دهه ی هفتاد و هشتاد است. بدون شک، کسانی که به تازگی وارد این عرصه شده اند با افرادی که دارای سبقه ی طولانی اند از نظر کیفیت کار متفاوت هستند و اگرچه این خرده بر ما وارد است، ولی هدف ما این بوده است که از ظرفیت هنرمندان دهه های هفتاد و هشتاد هم استفاده کنیم و تلاشمان بر این است که آثارشان امکان ظهور و بروز داشته باشند.

پازوکی درمورد جایگاه ویژند ها در جشنواره دوازدهم مد و لباس فجر و تبلیغات در سطح شهر گفت: اگرچه در بخش خصوصی مد و لباس کشور روی بیلبورد ها تبلیغاتی در سطح شهر می بینیم، اما هیچ ترازی تعریف نشده است و ما هم خودمان را در این سطح نمی بینیم که برای مردم تعیین تکلیف کنیم، ولی از این جهت که بتوان کار فاخر را به نمایش گذاشت در قالب الگو در بیلبورد های شهری در سطح شهر دیده شده اند که ان شاءالله، تا چند روز آینده بازخورد های آن خواهد آمد. به همین دلیل، قرار شد آثار هنری هنرمندان مان روی بیلبورد های شهری قرار بگیرند که اگرچه این موضوع هزینه ی چندین میلیاردی خواهد داشت، ولی این بستر را جشنواره ی فجر امسال برای آن ها فراهم کرده است.

او گفت: اگر توجه کنید علاوه بر خانواده و برخی از اساتید؛ گروه هدفی که بیشتر در این رویداد حضور دارند نسل جوان هستند و طبیعت این کار چنین است و تلاش کردیم یک کار فاخری اتفاق بیفتد، ولی نکته مشخص این است که نوجوانان و جوانان ما هستند که در نمایشگاه از آثار بازدید می کنند و این برای ما بسیار مهم است.

پازوکی افزود: آثار راه یافته به دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر از سراسر کشور است و حتی بعضاً در سالن های فرعی کاخ موزه ی هنر های زیبای سعدآباد از لباس های فاخرتر و زیباتر استفاده شده و برای این که عدالت رعایت شود قرعه کشی انجام شده است و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی هم، داشته ایم و این باعث افتخار است و بخش بین الملل جشنواره مد و لباس فجر در ماه های آینده در شیراز برگزار خواهد شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار