25 تیر 1403 - 2:24

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تعریف ما از قهرمان کاملا متفاوت از هالیوود است

دبیر رویداد ملی «سفر قهرمان» گفت: ما در تلاشیم مصادیق کلمه قهرمان را واضح مطرح کنیم، چون تعریف ما از قهرمان کاملاً با هالیوود متفاوت است.

به گزارش پول نیوز، تعریف ما از قهرمان کاملا متفاوت از هالیوود است

نشست خبری رویداد ملی «سفر قهرمان» با سخنرانی سجاد عباسی معاون حوزه هنری و دبیر رویداد ملی سفر قهرمان صبح امروز یکم بهمن ماه در سالن مهر حوزه هنری برگزار شد.

عباسی در ابتدای صحبت هایش گفت: اینجا موضوع قهرمان است، هدفمان این است که شبکه نوهنرمندان را شناسایی و آن ها را توانمند کنیم. ما در این ماجرا معتقدیم شاید نوجوان تصویر واضحی از آینده نداشته یا تصویر او مخدوش باشد. پس باید آینده ای برای او متصور شویم و برایش قهرمانی در نظر بگیریم، در این میان هرکسی می تواند قهرمان باشد.

وی با بیان اینکه ما معتقدیم زمین هیچگاه از حجت خدا خالی نمی ماند و خود «حجت» قهرمان قهرمانان است، افزود: ما تلاش داریم مصادیق را واضح کنیم، تعریف ما از قهرمان کاملا متفاوت از هالیوود و روایت قالب جهانی است.

وی اظهار داشت: همیشه یکی از معضلات اساسی مان محتوا است از این جهت اگر به سایت ارتین مراجعه کنید، نوجوان ها با مجموعه محتوا هایی روبرو می شوند. یکی از بستر ها مکتوبات و تولیدات است، به عنوان رفرنس مجموعه قصه فرماندهان از انتشارات سوره مهر را درنظر گرفتیم، میکرورسانه و کمپین هم داریم که از سه ضلع موقعیت، کاراکتر و شخصیت محتوا و کاراکتر را به مخاطب می دهیم.

عباسی با بیان اینکه محور های این رویداد استاپ موشن، کمیک استریپ و پرده خوانی و نقالی است، اظهار کرد: اردو های منطقه ای هم برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده و شرکت کنندگان خود را برای این اردو ها در مرحله بعد و بوم آینده آماده می کنند. پس از اردو هم دوره های آموزشی برای برگزیدگان داریم دراین بخش تمرکز کامل بر کار آینده این افراد است. نهایتاً این فرایند ادامه پیدا می کند تا عده ای به رویداد ملی در تیرماه دعوت می شوند.

وی در پایان گفت: رویداد ملی در تیر ماه با یک اردوی پنج روزه برگزار می شود که این اردو میزبان منطقه و قطب است. پس از این بچه ها در قالب بازارگاه، گالری و تلنت در هر سه بخش فعال خواهند شد. رویداد قطبی در استان های گیلان، آذربایجان شرقی، همدان، خورستان، خراسان و کرمان، برگزار و رویداد ملی هم در تهران برپا خواهد شد.

جوایز ۶ تا ۳۰میلیون تومانی

عباسی در بخش پرسش و پاسخ گفت: ما از این جهت این سه محور را در نظر گرفتیم که در هر سه محور قهرمان وجود دارد پرده خوانی هم همینطور است.

وی یاداور شد: ما برای برگزیدگان جوایز حمایتی در تولید اثر هم در نظر گرفتیم برگزیده ها از رتبه اول ۳۰میلیون، ۲۰میلیون و ۱۰میلیون در استاپ موشن، ۱۵، ۱۰و ۸ میلیون در کمیک استریپ و ۱۰، ۸ و ۶ میلیون در پرده خوانی خواهد بود. بهترین کارگردانی، داستان، دکور و تصویر هر کدام ۱۰میلیون دریافت خواهند کرد.

وی درباره حضور دانش آموزان نیز گفت: ما مدارس را به خوبی تعریف کردیم، اما هنرستان ها را هم سعی کردیم فعال کنیم بخش جدی سفر قهرمان روی آن ها خواهد بود در واقع تلاش داریم دانش آموزان از متوسطه اول تا سوم را در این میان فعال کنیم.

وی در پایان گفت: رویداد های منطقه ای اواخر بهمن آغاز تا ماه مبارک رمضان به پایان می رسد و سپس رویداد ها را در فروردین ادامه می دهیم و بازه خرداد متوقف می شویم و نهایت در تیر ماه دوستان را برای رویداد ملی در تهران دعوت می کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار