28 تیر 1403 - 2:23

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

واردات روزانه ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: بنابر آمار به طور متوسط روزانه ۱۰۰ تن گوشت گرم گوساله و ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی وارد میشود.

به گزارش پول نیوز، واردات روزانه ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله

علیرضا پیمان پاک گفت: با توجه به افزایش عرضه جو، دامداران تمایلی به عرضه دام نداشتند، در نتیجه میزان عرضه دام در کشتارگاه ها کاهش یافت و از طرفی واردات گوشت گرم در تعطیلات سال نو متوقف شد که این امر منجر به نوسان قیمت گوشت قرمز در بازار شد که از هفته گذشته با از سرگیری مجدد صادرات، قیمت در بازار کاهشی شد.

به گفته او، بنابر آمار اعلامی مرکز آمار در فصل پاییز میزان زایش ها افزایش یافته است که براین اساس در اواخر سال و اوایل فصل بهار، میزان عرضه دام افزایش می یابد.

پیمان پاک ادامه داد: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته برای اسفند به سبب ایام شب عید و ماه رمضان حجم قابل توجهی گوشت منجمد گوساله و گوسفند وارد خواهیم کرد، براین اساس حدود ۱۰ هزارتن گوشت منجمد وارداتی توسط پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی در سردخانه ها موجود است که در مراکز پرمصرف و فروشگاه ها توزیع می شود.

قائم مقام وزیر جهاد با بیان اینکه ۲۰ هزارتن گوشت منجمد در مسیر است، افزود: این میزان واردات تا اسفند و فروردین وارد می شود و هرکیلو گوشت منجمد با نرخ ۲۸۵ تا ۳۰۰ در فروشگاه های زنجیره ای عرضه می شود.

او از متوسط توزیع روزانه ۲۵۰ تن گوشت گرم خبر داد و گفت: روزانه ۱۰۰ تن گوشت گرم گوساله و ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی وارد می شود. اکنون گوشت گرم با ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان و گوشت منجمد از محل تالار دوم وارد می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار