28 تیر 1403 - 2:20

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

اجرای کشت قراردادی راه حلی مناسب برای بحران کم آبی

رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی، اجرای کشت قراردادی به منظور محدودیت کشت محصولات آببر باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش پول نیوز، قاسم پیشه ور اجرای کشت قراردادی را راهکار مناسب تنظیم بازار محصولات کشاورزی اعلام کرد و گفت: هم اکنون تنظیم بازار محصولات اساسی مهم ترین چالش بخش کشاورزی است به طوریکه همه ساله با مازاد یا کاهش تولید محصولات کشاورزی روبرو خواهیم بود که این امر چالش هایی را برای کشاورزان ایجاد می کند.

به گفته او، با توجه به محدودیت منابع آبی، اجرای کشت قراردادی به منظور محدودیت کشت محصولات آب بر باید در دستور کار قرار گیرد.

پیشه ور ادامه داد: نبود آمار و اطلاعات دقیق از دیگر چالش های بخش کشاورزی محسوب می شود چراکه تمامی آمار و اطلاعات بخش خوداظهاری و برآوردی است، درحالیکه با اجرای کشت قراردادی آمار دقیق از میزان تولید و سطح زیرکشت محصولات خواهیم داشت.

رئیس اتاق اصناف کشاورزی با بیان اینکه کشت قراردادی در دنیا در حال اجراست، گفت: با اجرای کشت قراردادی در تمامی محصولات از جمله محصولات استراتژیک به سبب داشتن آمار و اطلاعات، امکان تحقق خودکفایی ۱۰۰ درصدی محصولات اساسی وجود دارد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار