25 تیر 1403 - 3:20

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جشنواره گواهینامه های ایزو در بیمه کوثر

رعایت استانداردهای جهانی بدون ناهمخوانی، جشنواره گواهینامههای ایزو را در بیمه کوثر رقم زد.

به گزارش پول نیوز، جشنواره گواهینامه های ایزو در بیمه کوثر

انجام یک کار یا تولید، کیفیت های متفاوتی دارد که باعث می شود مردم برای خرید کالای تولیدی یا استفاده از آن خدمت ترغیب شوند. اما برای آنکه مردم به آن میزان از باور برسند که یک کالا یا خدمت از کیفیت لازم برخوردار است، باید مرجعی آن کالا و خدمت را تایید کند، زیرا تعریف و تبلیغ هرگز نمی تواند مبنایی برای درستی آن کالا یا خدمت باشد. به همین دلیل نهاد ها یا تشکل هایی تعریف شده اند که پس از بررسی عملکرد تولیدکنندگان و ارایه دهندگان خدمات، آن کارخانه، شرکت یا بنگاه اقتصادی را رتبه بندی می کنند.

سازمان تایید کننده

نهاد ها یا تشکل هایی که مبنای رتبه بندی قرار می گیرند، سابقه دیرینه دارند و پس از آنکه بار ها مورد تایید قرار گرفته، به برندی تبدیل شده اند که مبنای باور و انتخاب قرار می گیرد. یکی از این نهادها، ایزو است. ایزو (ISO) مخفف سه کلمه International Organization for Standard به مفهوم سازمان بین المللی استاندارسازی است که متشکل از نمایندگان استاندارد ملی دیگر کشور های عضو و کمیته فنی است. ایزو، سازمانی غیر دولتی است که در سطح وسیع به وضع استاندارد های کلی و جزیی برای هماهنگ کردن استاندارد های متفاوت جهانی می پردازد؛ لذا گواهینامه ISO مشخص یا به نوعی تایید می کند شرکت متقاضی دارنده گواهینامه الزامات استاندارد جهانی را رعایت کرده و موفق به اخذ گواهینامه ایزو شده است.

مفهوم گواهینامه ایزو

برای آنکه به ارزش ایزو پی ببریم، باید بدانیم گرفتن ایزو چه شرایطی دارد. گواهینامه ایزو بیان کننده پیاده سازی یا استانداردسازی سیستم سازمانی دارنده گواهینامه ایزو است. گواهینامه ایزو از سوی نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو، بنام CB صادر می شود. مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو بیشماری فعالیت می کنند که تمامی آن ها گواهینامه ایزو معتبر صادر نمی کنند. گواهینامه ایزو معتبر از سوی CB بین المللی مورد تایید انجمن اعتبار دهنده IAF صادر می شود.

بیشتر بخوانید:

صعود بیمه کوثر به قله با همدلی کارکنان و شبکه فروش

اهمیت گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو اهمیت بسیار زیادی برای سازمان ها یا شرکت های درخواست کننده دارد. گواهینامه ایزو تعیین می کند که شرکت متقاضی توانسته حداقل استاندارد ها را رعایت کند و این تاییده برای شرکت های پیمانکاری از جمله بیمه ها اهمیت دارد، زیرا برای ورود به مناقصه، باید گواهینامه ایزو ارایه دهند.

دریافت ایزو به شرط توانمندی

شرایط دریافت ایزو نشان می دهد که یک مجموعه باید از توانمندی لازم برخوردار باشد تا بتواند نظر مساعد سازمان بین المللی استانداردسازی را تامین کند. شرکت های بیمه نیز در این بسته تعریف می شوند. هر شرکت بیمه ای که بتواند خدمات بیمه ای مناسبی ارایه و مطابق استاندارد های روز جهانی فعالیت کند، می تواند نشان ایزو دریافت کند. بنابر این هرچقدر یک بیمه از تنوع ارایه خدمات متفاوتی برخوردار باشد، به همان نسبت تنوع های بسیاری دریافت می کند.

تجمیع ایزو ها در کوثر

در زمینه بیمه نیز ایزو های متفاوتی وجود دارد که هر کدام به یک خدمت داده می شود. برای اثبات این ادعا کافی است به اعلام نظر مدیر سیستم و نوآوری شرکت بیمه کوثر توجه کنیم. زهرا جافری با اعلام اینکه ایزو از شرکت IMQ ایتالیا دریافت شده گفت: این شرکت پس از بررسی وضعیت و عملکرد بیمه کوثر، گواهی نامه استاندارد های سیستم مدیریت کیفیت ISO۹۰۰۱:۲۰۱۵، سیستم رسیدگی به شکایات مشتریان ISO۱۰۰۰۲:۲۰۱۸، سیستم مدیریت رضایتمندی مشتری ISO۱۰۰۰۴:۲۰۱۸، سیستم مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان ISO۱۰۰۱۵:۲۰۱۹ و سیستم مدیریت ریسک ISO۳۱۰۰۰:۲۰۱۸ را بدون وجود ناهمخوانی با الزامات صادر کرد.

رضایتمندی و بهبود مستمر

مدیر سیستم و نوآوری بیمه کوثر با اعلام اینکه رضایتمندی ذی نفعان و بهبود مستمر، دستاورد پیاده سازی الزامات نام برده در بیمه کوثر بوده گفت: استقرار استاندارد های بین المللی می تواند از طریق آگاه کردن مدیران ارشد از نقاط قوت و ضعف سیستم فراهم گردد. وی با اشاره به همدلی و انسجام همه معاونان، مدیران و کارکنان بیمه کوثر در اجرای کار های گروهی گفت: به جهت اهتمام ویژه به تدوین و ارائه دقیق مستندات، مدارک و فرآیند ها از همه همکارانم قدردانی می کنم. امیدوارم با تداوم این همکاری مستمر، الزامات موجود در استاندارد های بین المللی به فرهنگ سازمانی مبدل گردد و با اجرای توصیه های بهبود گزارش ممیزی، شاهد افزایش نقاط قوت شرکت در این زمینه باشیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار