25 تیر 1403 - 3:29

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

باتری بدون نیاز به شارژ برای همیشه

یک شرکت استارتآپ چینی یک نوع باتری هستهای بدون نیاز به شارژ تولید کرده است.

به گزارش پول نیوز، باتری بدون نیاز به شارژ برای همیشه

آیا می توانید تصور کنید که در آینده، باتری ها می توانند تلفن های همراه را بدون نیاز به شارژ مجدد تغذیه و همچنین پهپاد ها را قادر به پرواز بی وقفه کنند؟

به نظر می رسد که این رویا پس از رونمایی یک شرکت استارت آپ چینی از باتری هسته ای جدیدی که ادعا می کند قادر است به مدت ۵۰ سال بدون نیاز به شارژ یا نگهداری آن برق تولید کند، راه خود را به واقعیت تبدیل کرده است.

این نوآوری تازه در عرصه انرژی به دستیابی به یک ویژگی برتر در دور جدید انقلاب فناوری هوش مصنوعی کمک خواهد کرد.

شرکت Betavolt، یک شرکت مستقر در پکن، اعلام کرده است که باتری هسته ای PV ۱۰۰ آن اولین باتری در نوع خود در جهان است که به مفهوم کوچک کردن انرژی هسته ای و اتمی دست یافته است؛ به گونه ای که ۶۳ جزء هسته ای را در واحدی کوچکتر از یک سکه قرار می دهد.

این شرکت اعلام کرد که نسل بعدی باتری وارد مرحله آزمایش شده است و در نهایت برای کاربرد های تجاری مانند تلفن ها و پهپاد ها به تولید انبوه خواهد رسید.

به گفته این شرکت، باتری های مبتنی بر انرژی هسته ای می توانند نیاز های تامین برق طولانی مدت را در سناریو های متعددی مانند فضا، تجهیزات هوش مصنوعی، تجهیزات پزشکی، ریزپردازنده ها، حسگر های پیشرفته، پهپاد های کوچک و ربات های کوچک برآورده کنند.

این باتری با تبدیل انرژی ساطع شده از اجزای تجزیه به الکتریسیته از طریق فرآیندی کار می کند که اولین بار در قرن بیستم مورد بررسی قرار گرفت، زمانی که دانشمندان در اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده توانستند این فناوری را برای استفاده در فضاپیماها، سیستم های زیر آب و ایستگاه های علمی از راه دور توسعه دهند، اما در آن زمان باتری های هسته ای گران و حجیم بودند.

مشخصات متمایز باتری جدید

پتاولت می گوید که اولین باتری هسته ای آن ها می تواند ۱۰۰ میکرووات انرژی با ولتاژ ۳ ولت تامین کند، در حالی که اندازه آن ۱۵ و ضخامت آن ۵ میلی متر است.

این شرکت تأکید کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ یک باتری یک واتی تولید کند. این اندازه باتری کوچک به این معنی است که می توان از آن به صورت متوالی برای تولید انرژی بیشتر استفاده کرد. این شرکت پیش بینی کرده است که تلفن های همراه بدون نیاز به شارژ برای همیشه و پهپاد هایی که می توانند به طور نامحدود پرواز کنند، به زودی تولید خواهند شد.

این باتری به صورت چند لایه طراحی شده است، به این معنی که آتش نمی گیرد یا منفجر نمی شود، در حالی که می تواند در دمای ۶۰- تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد نیز کار کند.

شرکت Betavolt توضیح داد که باتری انرژی هسته ای که تولید کرده کاملاً ایمن است، حاوی تشعشعات خارجی نیست و برای استفاده در دستگاه های پزشکی مانند ضربان ساز و قلب مصنوعی مناسب است و همچنین می تواند در بدن انسان کاشته شود.

علاوه بر آن، همچنین تاکید کرد که باتری های انرژی هسته ای سازگار با محیط زیست هستند. پس از دوره پوسیدگی، ۶۳ جزء به یک ایزوتوپ پایدار مس تبدیل می شوند که رادیواکتیو نیست و هیچ گونه تهدید یا آلودگی برای محیط زیست ایجاد نمی کند.

قابل ذکر است که باتری BV ۱۰۰ در حال حاضر هنوز در مرحله آزمایشی است و این شرکت در حال آماده سازی برای تولید گسترده و ورود به بازار به زودی است. در واقع، باتری مورد توجه و ستایش جامعه علمی و همچنین علاقه و کنجکاوی سازندگان گوشی های هوشمند در سراسر جهان قرار گرفته است.

باتری هسته ای پتاولت مطمئناً می تواند یک تغییر دهنده بازی برای صنعت گوشی های هوشمند و همچنین کاتالیزوری برای انرژی پایدار و پاک باشد.

منبع: ارم نیوز

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار