28 تیر 1403 - 8:55

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تصویر روز ناسا: خوشه ستاره ای IC ۳۴۸

علاوه بر ستارههای درخشان، چندین اجرام خنک در IC ۳۴۸ قرار گرفتهاند که قابل مشاهده هستند، زیرا در نور مادون قرمز درخشانتر میدرخشند.

به گزارش پول نیوز، تصویر روز ناسا: خوشه ستاره ای IC ۳۴۸

گاهی رصد برخی ستارگان که سخت دیده می شوند، جالب تر است. IC ۳۴۸ یک خوشه ستاره ای جوان است که گردوغبار رشته ای اطراف را روشن می کند.

در تصویر روز ناسا چه می بینیم؟

گردوغبار رشته ای و پیچ در پیچ در این تصویر مادون قرمز که اخیراً از تلسکوپ فضایی وب منتشر شده، صورتی به نظر می رسد. در نور مرئی، این غبار عمدتاً نور آبی را منعکس می کند و به مواد اطراف رنگ آشنای یک سحابی بازتابی را می دهد.

خوشه ستاره ای IC ۳۴۸

علاوه بر ستاره های درخشان، چندین اجرام خنک در IC ۳۴۸ قرار گرفته اند که قابل مشاهده هستند، زیرا در نور مادون قرمز درخشان تر می درخشند. فرض بر این است که این اجرام کوتوله های قهوه ای کم جرم هستند.

شواهد برای این امر، شامل کشف یک ماده شیمیایی ناشناس جوی، احتمالاً یک هیدروکربن است که قبلاً در جو زحل دیده شده بود. به نظر می رسد جرم این اجرام کمی بیشتر از سیارات شناخته شده منظومه شمسی است، فقط چند برابر بیشتر از مشتری.

این موارد باهم نشان می دهند که این خوشه ستاره ای جوان حاوی چیزی قابل توجه است؛ کوتوله های قهوه ای جوان با جرم سیاره ای که آزادانه شناور هستند و به دور هیچ ستاره دیگری نمی چرخند.

منبع: دیجیاتو

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار