28 تیر 1403 - 2:39

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

خلاقیت و نوآوری در کنار توسعه شبکه سازمان ضرورت شبکه بانکی است (+فیلم)

دکتر «سید سعید شمسینژاد» در نشست مدیران عامل بانکها در نهمین رویداد تراکنش ایران گفت: نوآوری به کمک تابآوری میآید، خلاقیت و نوآوری باید در کنار توسعه شبکه یک سازمان بهصورت مستمر اما بدون درجا زدن وجود داشته باشد.

به گزارش پول نیوز، خلاقیت و نوآوری در کنار توسعه شبکه سازمان ضرورت شبکه بانکی است

دکتر «سید سعید شمسی نژاد» مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در نشست مدیران عامل بانک ها در نهمین رویداد تراکنش ایران گفت: ظرف ۲ سال اخیر به صورت جهشی، ۶۰ درصد به جامعه مشتری بانک اضافه شد. اتفاق مثبتی بود و شاخص های مختلف بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز رشد یافت و طبق آمار بانک مرکزی به یک باره از رتبه ١۵ در بین ٣٠ بانک به رتبه ۵ شبکه بانکی صعود کرد.

 

وی اظهار داشت: اینجاست که نوآوری به کمک تاب آوری می آید، خلاقیت و نوآوری باید در کنار توسعه شبکه یک سازمان به صورت مستمر اما بدون درجا زدن وجود داشته باشد.

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به مراکز نوآوری سازمان ها و بانک ها گفت: بسیاری از سازمان ها، مراکز نوآوری تأسیس می کنند. همه به جذابیت نوآوری توجه می کنند، اما از یک مرحله به بعد این مرکز می شود محل هزینه، زیرا در راستای افزایش تاب آوری، استراتژی درستی به صورت دقیق در پیش گرفته نشده است.

 

وی افزود: اکنون بسیاری از سازمان ها علاقه فراوانی به مرکز داده و هوش مصنوعی نشان می دهند. زمانی در یک همایش مطرح شد چرا همه این مراکز نوآوری یک مرکز نوآوری بسیار قوی با موضوع تاب آوری داخلی ایجاد نمی کنند؟ علت این است که متأسفانه نگاه عمیقی نداریم.

 

 

شمسی نژاد ادامه داد: همه در پی هوش مصنوعی، مرکز داده و مسائل جدید در حوزه بانکی هستیم، اما به عمق این مسائل پی نبرده ایم و این رویکرد تاب آوری ما را به شدت دچار مشکل می کند. یکی از موضوعاتی که اکنون در بانک های مختلف وجود دارد، این است که در مقابل مخاطرات بسیار بزرگ تاب آوری مناسبی ندارند.

 

وی با اشاره به حمله های سایبری، گفت: موضوعاتی همچون حمله های سایبری همه را دچار مشکل می کند. اگر زمانی با یک هجمه بسیار زیاد از مخاطبان روبه رو شویم و ایده های متنوعی ارائه دهیم، ممکن است چند سال دچار رونق و شکوفایی شویم، اما آیا می توانیم به پایداری برسیم؟

 

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که مسئله تاب آوری را حل می کند و اکنون با آن مواجه هستیم، تاب آوری در حوزه فرآیندهاست. واقعاً فرآیندهای ما با عنایت به نگرش بانکداری سنتی بسیار سخت می تواند تغییر کند و مدام مقاومت می کند.

 

بیشتر بخوانید: نبض کسب و کار در تراکنش می زند (+عکس)

 

وی افزود: این مسئله نیازمند یک استراتژی واحد از سمت مقامات ناظر است، اما گاهی مقام های ناظر در مقابل همین فعالیت های نوآورانه، مقاومت می کنند و خود به یک نوع سد دفاعی تبدیل می شوند و این موضوعی است که باید حل شود.

 

شمسی نژاد در بخش پایانی صحبت های خود خاطرنشان ساخت: خوشبختانه ما در کشور در حوزه خلق نیرو و پرورش نیروی انسانی بسیار ماهر هستیم، اما آن طور که باید نتوانستیم از آن ها در حوزه های صحیح، خلاقانه و فناورانه اکوسیستم ها استفاده کنیم. باید درباره اینکه نیروی انسانی را مخصوصاً در شبکه بانکی چگونه نگاه داریم، تجدید نظر کنیم. زیرا اگر بخواهیم تاب آوری سیستم های خود را رشد دهیم، نمی توان نیروی انسانی را با فرآیندهای بلندمدت به کار گرفت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار