3 مرداد 1403 - 4:17

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

راهکار های حفاظت از کودکان در شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت راهکارهایی جهت حفاظت از کودکان در شبکههای اجتماعی ارائه داد.

به گزارش پول نیوز، راهکار های حفاظت از کودکان در شبکه های اجتماعی

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: یکی از روش های درست والدگری در فضای مجازی، همراهی و ارتباط صمیمانه و همچنین آگاه سازی فرزندان نسبت به خطر ها و تهدید های فضای مجازی و دانستن ایمنی است. عدم همراهی والدین با فرزندان در فضای مجازی، عامل اصلی آسیب دیدن آنان است.

وی اظهار کرد: والدین می توانند از طریق فضای مجازی و برخی سایت های آموزشی نسبت به یادگیری و ارتقای سواد سایبری خود اقدام کنند و از کودکان خود در فضای مجازی همانند فضای حقیقی محافظت کنند. والدین باید به کودکان بیاموزند در صورت مشاهده هرگونه محتوا یا رفتار آزار دهنده در فضای مجازی، فوراً و بدون ترس موضوع را به والدین خود گزارش دهند.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه برای جلوگیری از آسیب های جسمی، روحی و روانی، والدین باید بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشند پایتخت توضیح داد: برقراری و حفظ رابطه عاطفی عمیق و مؤثر با فرزندان در محیط خانواده، تقویت خود کنترلی با توجه فرزندان به معنویت و ارتقای دانش و آگاهی سایبری آنان، کنترل و نظارت والدین بر فعالیت مجازی فرزندان و همراهی با آنان در محیط های آنلاین از راهکار های فرزند پروری در عصر دیجیتال است.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به راهکار های حفاظت از کودکان در شبکه های اجتماعی بیان داشت: قابلیت احراز هویت دو عاملی را برای حساب کاربری کودک درشبکه های اجتماعی فعال کنید، امکان افزودن ناخواسته حساب کاربری کودک را به گروه ها و کانال های شبکه اجتماعی غیرفعال کنید، از دوستان مجازی کودک شناخت کاملی داشته و بر فعالیت وی نظارت داشته باشید، به کودکان آموزش دهید بدون اطلاع والدین اقدام به انتشار اطلاعات خود و خانواده نکنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه والدین تنظیمات امنیتی را فعال و حتماً بر فعالیت کودکان نظارت داشته و مراقب ارسال تصاویر باشند گفت: به کودکان و فرزندان خود بیاموزید که هرگز اطلاعات شخصی نظیر آدرس، شماره تلفن و یا سایر اطلاعات مانند تصاویر خانوادگی را از طریق اینترنت برای افراد غریبه ارسال نکنند، چون در اینترنت هر کسی می تواند خود را شخص دیگری معرفی کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

iran-air
5040116
همچنین بخوانید
آخرین اخبار