2 تیر 1403 - 20:34

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رشد ۴۴ درصدی آموزش های مهارتی در کشور

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور از رشد ۴۴ درصدی در حوزه آموزشهای مهارتی در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پول نیوز، رشد ۴۴ درصدی آموزش های مهارتی در کشور

با آموزش مهارت های شغلی و تخصصی به نیروی انسانی و ترغیب آن ها به اشتغال و کار آفرینی، می توان موجب کاهش مشکلات اقتصادی شد ومهارت آموزی یا فراگیری تخصص ها، همان آموزش از طریق تکرار، تمرین و کارورزی برای کسب توانایی و تخصص در یک زمینه است که این توانایی می تواند برای شغل یا حتی برای زندگی فرد مفید باشد.

اقتصاد و توسعه آن به اشتغال نیروی انسانی وابسته است و این نیروی انسانی نیز برای دستیابی به کار یا کارآفرینی نیاز به مهارت آموزی دارد گه مهارت با استعداد ذاتی متفاوت بوده و اکتسابی است.

مهارت هایی که هر فرد برای اشتغال نیاز دارد در سه بخش انسانی، ادراکی و فنی دسته بندی می شوند که برای کسب مهارت متناسب با مشاغل نیاز به آموزش است، آموزش مهارت به نیروی انسانی برای ورود به بازار کار را مهارت آموزی می گویند.

با توجه به مشکلاتی که در حوزه اشتغال و همچنین وجود نیرو های کار فراوان و آموزش ندیده و البته فارغ التحصیل دانشگاهی وجود دارد نیاز جدی کشور به بحث آموزش های تخصصی است که منجر به ایجاد شغل شود.

مجتبی نوروزی معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: برای برون رفت از بسیاری از مشکلات کشور، باید شاهد تقویت آموزش های مهارتی باشیم.

وی گفت: اکنون شاهد خلأ های مهارتی در کشور هستیم، زیرا در کشور های پیشرفته مدارس بسیاری برای مهارت افزایی وجود دارند، ولی متاسفانه در کشور ما، مدارس به دالان های رسیدن به دانشگاه و خروجی های دانشگاه ها به مسیر ورودی های سازمان های آموزش فنی و حرفه ای تبدیل شده اند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه ظرفیت های مختلف می تواند در مسیر مهارت آموزی کشور باشند اظهارکرد: در سطح کشور بیش از ۶۶۰ مرکز دولتی، ۵ هزار مربی دولتی و ۳۰ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای وجود دارد.

وی گفت: یکی از سیاست های جدی سازمان فنی و حرفه ای توسعه مراکز بین کارگاهی است و در حوزه تجهیزات کارگاهی نیازمند حمایت هستیم و باید در مسیری حرکت کنیم تا هر واحد صنعتی، یک مرکز جوارکارگاهی داشته باشد.

نوروزی با بیان اینکه توسعه مراکز جوار و بین کارگاهی را موجب تقویت نیرو های کار، کیفی سازی محصول و در نهایت افزایش تولید می شود گفت: آموزش در محیط واقعی کار به صورت تخصصی در کنار خط تولید انجام می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1
1657021049182a
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ