22 تیر 1403 - 15:47

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ثبت ركورد كاهش مصرف نسوز در فولاد مباركه

اتکا به تجارب و تخصص نهادینهشده نزد کارشناسان و کارکنان متخصص مرکز تعمیرات نسوز و واحد فولادسازی و ریختهگری مداوم، استفاده از دانش روز و بهبود مستمر کیفیت مواد نسوز تولیدی در داخل کشور، شرایطی را مهیا کرد که عمر نسوز شل و بلوک مجرای کورههای قوس الکتریکی و خط سرباره پاتیل مذاب به بالاترین میزان ممکن افزایش یابد و درنهایت میزان مصارف نسوز در کل فولادسازی با ثبت رکورد ۵.۷۴ کیلوگرم برتن مذاب در مهرماه، کمترین میزان مصرف نسوز در تاریخ بهرهبرداری فولاد مبارکه را به خود اختصاص دهد.

به گزارش پول نیوز، ثبت ركورد كاهش مصرف نسوز در فولاد مباركه

رکورد های عمر نسوز که اخیراً به ثبت رسید عبارت اند از: عمر خط سرباره پاتیل از ۶۳ به ۸۲ ذوب، عمر نسوز شل کوره های قوس الکتریکی از ۴۰۰ به ۶۱۲ ذوب و عمر تپهول کوره های قوس الکتریکی (بدون لوله گذاری) از ۱۶۰ به ۱۷۵ ذوب.

در پی کسب این موفقیت جمعی از رؤسا و کارشناسان این حوزه در خصوص چگونگی کسب این رکورد چنین گفتند:

رضا جهانشاهی رئیس گروه فنی نسوز فولاد مبارکه:
از ابتدای راه اندازی فولاد مبارکه، مرکز تعمیرات نسوز تلاش کرد به منظور پشتیبانی حداکثری از خطوط تولید انجام نوچینی، بازرسی و تعمیرات دوره ای نسوز تجهیزات را با بهترین کیفیت ممکن انجام دهد و زمان توقفات ناشی از تعمیرات نسوز را به حداقل ممکن برساند.

یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد نسوز در این حوزه میزان عمر تجهیزات نسوزکاری شده است که ثبت رکورد های اخیر در کاهش مصارف و افزایش عمر نسوز تجهیزات گواه بر این مدعاست.

۹۵ درصد حجم مصرف مواد نسوز فولاد مبارکه مربوط به ناحیه فولادسازی شرکت است. با توجه به اهمیت تولید رقابتی و اقتصادی در دنیای کنونی، مدیریت سهم نسوز از هزینه تبدیل و بهای تمام شده تختال از اهداف اصلی مرکز تعمیرات نسوز است که در این راستا اقدامات متعددی در مرکز نسوز انجام و یا در حال پیگیری است که به عنوان مثال می توان به انجام طرح های تحقیقاتی و اجرای پروژه های افزایش کیفیت مواد نسوز مصرفی متناسب با شرایط تولید، ارتقای کیفیت اجرای نسوز، بازرسی مداوم و اثربخش تجهیزات نسوزکاری شده و تعامل با واحد های بهره بردار جهت کنترل پارامتر های اثرگذار بر مصارف و کارایی نسوز اشاره کرد.

کسب این رکورد ها حاصل تلاش، همدلی و عملکرد درخشان همه همکاران شرکت، خصوصاً تلاشگران خستگی ناپذیر مرکز تعمیرات نسوز و ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم، همکاری واحد های خرید مواد مصرفی و کنترل مواد، پیمانکاران حاضر در ناحیه و زحمات شرکت های تولیدکننده نسوز است که صمیمانه از ایشان قدردانی می نماییم.

احمدرضا ایران پور رئیس تعمیرات نسوز فولادسازی:
در راستای اهداف سازمان، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش تولید، میزان مصرف مواد نسوز در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار است.

باتوجه به این که افزایش عمر نسوز تجهیزات ارتباط مستقیم با کاهش توقفات، کاهش هزینه ها و افزایش تولید دارد، به منظور کاهش میزان مصرف مواد نسوز در سه محور کیفیت مواد مصرفی، اجرای نسوزکاری باکیفیت و بهره برداری مناسب پروژه های متعددی انجام شد.

به منظور تأمین متریال مناسب و باکیفیت، جلسات متعددی با تأمین کنندگان برگزار شد. در جریان این جلسات بر آنالیز های شیمیایی مختلف مواد متمرکز شدیم تا این که کیفیت مناسب متریال مصرفی تثبیت گردید. علاوه بر این به منظور نسوزکاری باکیفیت بازنگری دستورالعمل ها، آموزش کارکنان و استفاده از روش های نوین نسوزکاری در دستور کار قرار گرفت و در راستای بهره برداری مناسب از تجهیزات، همکاری بسیار منسجمی از سوی همکاران بخش بهره برداری به عمل آمد به نحوی که بهترین شرایط بهره برداری و کسب رکورد ۸۲ ذوب عمر نسوز خط سرباره پاتیل و رکورد عمر بلوک های مجرای کوره های قوس به میزان ۱۷۵ ذوب و عمر ۶۱۲ ذوب شل حاصل شد که شایسته است از همکاران پرتلاش در بهره برداری و مرکز تعمیرات نسوز و تمامی شرکت های تولیدکننده نسوز قدردانی نماییم.

علی نوری کارشناس گروه فنی نسوز:
ثبت رکورد ۸۲ ذوب در خط سرباره پاتیل های مذاب فولاد مبارکه در حالی رخ داد که رکورد قبلی عمر نسوز در این خط تعداد ۶۳ ذوب در سال ۱۴۰۱ بوده است که این افزایش عمر با جهش حدود ۳۰ درصدی همراه بوده که در نوع خود بی نظیر است.

افزایش عمر نسوز علاوه بر کاهش هزینه قابل توجه به مقدار زیادی نیز در آماده به کاری تجهیزات تأثیرگذار است. به طورکلی کاهش مصرف مواد نسوز منیزیایی، کمترشدن دفعات تعویض خط سرباره پاتیل، کاهش مصرف گاز و انرژی، کاهش هزینه نفرساعت نیرو، کاهش ضایعات نسوز از دیگر مزایای مهم کسب این رکورد است.

ازجمله عوامل دیگری که در کسب این رکورد تأثیر داشتند می توان به بهبود کیفیت متریال نسوز، کاهش توقفات پاتیل، کاهش زمان های LF و POT، افزایش دقت در بازرسی های مستمر پاتیل، تحقیقات و پیگیری های لازم در کیفیت مواد نسوز تولیدی و پروژه های بهبود اشاره کرد.

این رکورد در شرایط تولیدی فولاد مبارکه که دارای واحد های LF و RH در ریخته گری مداوم است به نوبه خود استثنایی بوده و نسبت به شرکت های مشابه عمر بالایی محسوب می شود که امیدواریم با ادامه این روند و تلاش کارکنان زحمت کش صنعت نسوز و فولاد به عمر ۱۰۰ ذوب در خط سرباره پاتیل ها دست یابیم.

علیرضا نادری کارشناس تعمیرات نسوز فولادسازی
در حالی به رکورد عمر نسوز شل کوره های قوس به میزان ۶۱۲ ذوب دست یافتیم که میانگین عمر قبلی در حدود ۴۰۰ ذوب بوده است. با تشکیل جلسات کارشناسی و شناسایی اقدامات لازم در جهت افزایش عمر نسوز برای افزایش میزان تولید به همراه کاهش توقفات موردبررسی قرار گرفت. شناسایی مناطقی از نسوز کوره قوس که در فرآیند تولید بیشتر در معرض خوردگی قرار دارد با همکاری تیمی بسیار خوب واحد های تولید و تعمیرات کوره های قوس الکتریکی، مرکز تعمیرات نسوز و دفاتر فنی اقداماتی ازجمله جابجایی kt ها، ایجاد BOX در مناطق داغ انجام شد. همچنین واحد مرکز نسوز با برگزاری جلسات با واحد R&D شرکت مهرگداز که به عنوان تأمین کننده نسوز کوره های قوس است، اقداماتی نظیر تغییر در کیفیت آجر در مناطق حساس به خوردگی و سفارش آجر با ابعاد مخصوص برای مناطق در معرض خوردگی بیشتر در نظر گرفت. در پایان از مساعدت و پشتیبانی مدیریت مرکز نسوز، مدیریت ناحیه، مدیریت تولید و همچنین همکاران واحد های تولید، تعمیرات، دفاتر فنی، مرکز نسوز و شرکت مهرگداز قدردانی می نماییم.

صادق رنجبر کارشناس سرویس پاتیل
در رستای هدف کاهش مصارف در شرکت فولاد مبارکه و در پرتو الطاف الهی و با تکیه بر تخصص و مهارت مجموعه کارکنان مرکز تعمیرات نسوز، رکورد های ۷۳ و ۸۲ ذوب در عمر خط سرباره پاتیل مذاب در مهرماه ۱۴۰۲ به دست آمد.

مجموعه کارکنان مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه با همکاری کارکنان ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم با انجام مجموعه ای از فعالیت ها به رکورد های ارزشمند فوق دست یافتند.

برخی از اقدامات دیگری که در کسب این رکورد مؤثر بودند عبارت اند از: مدیریت تعداد پاتیل در سیکل، کاهش زمان خالی بودن پاتیل مذاب، شارژ مقدار بهینه آهک در کوره های قوس و متالورژی ثانویه، تعداد پاتیل در سیکل، کاهش زمان خالی بودن پاتیل مذاب، شارژ مقدار بهینه آهک در کوره های قوس و متالورژی ثانویه.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

428bb7baeb954668984b1318240c5311
5008072
همچنین بخوانید
آخرین اخبار