22 تیر 1403 - 15:41

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

زوایای مبادله کالا ها میان ایران و تاتارستان در بستر بورس کالا/ اثر تحریم ها چگونه به کمک بورس کالا کاهش می یابد؟

مدیر عامل بورس کالا گفت: مبادلات تجاری ایران و تاتارستان از بستر بورس کالا، علاوه بر آنکه مشکلات نقل و انتقال پول را مرتفع و اثر تحریمها را کاهش میدهد به دلیل واردات کالاهای مورد نیاز صنایع داخلی ما در تنظیم بازار اثربخش خواهد بود.

به گزارش پول نیوز، زوایای مبادله کالا ها میان ایران و تاتارستان در بستر بورس کالا/ اثر تحریم ها چگونه به کمک بورس کالا کاهش می یابد؟

مدیر عامل بورس کالای ایران سید جواد جهرمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به سیاست های دولت در راستای گسترش روابط و تعاملات تجاری با کشور های مختلف از جمله روسیه و پتانسیل بالای این کشور و جمهوری تاتارستان برای تامین کالا های مورد نیاز صنایع داخلی و همچنین صادرات کالا های ایرانی، استفاده از ظرفیت بورس کالا برای توسعه روابط تجاری در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل بورس کالای ایران افزود: به سبب تحریم ها و مشکلات نقل و انتقال پول، استفاده از ظرفیت بورس کالا و تسویه معاملات از طریق بورس با بهره گیری از شعب بانک ملی در کازان روسیه طرح شد و در همین راستا، هیأت بلندپایه اقتصادی به ریاست معاون نخست وزیر و وزیر صنعت و تجارت جمهوری تاتارستان در بورس کالای ایران حضور یافتند و زوایای مبادلات کالا ها در بستر بورس مورد بررسی قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از برگزاری نشست تخصصی با هیأت اقتصادی جمهوری تاتارستان، کارگروه مشترکی میان بورس کالای ایران و جمهوری تاتارستان تشکیل شد که قرار است این کارگروه در جلسات مستمر، فهرست کالا های مورد نیاز ایران و محصولات صادراتی به تاتارستان را مشخص کند تا الزامات و اقدامات لازم جهت آغاز صادرات و واردات میان دو کشور از بستر بورس فراهم گردد.

جهرمی در پایان اظهار داشت: مبادلات تجاری ایران و تاتارستان از بستر بورس کالا، علاوه بر آنکه مشکلات نقل و انتقال پول را مرتفع و اثر تحریم ها را کاهش می دهد به دلیل واردات کالا های مورد نیاز صنایع داخلی ما در تنظیم بازار اثربخش خواهد بود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

428bb7baeb954668984b1318240c5311
5008072
همچنین بخوانید
آخرین اخبار