25 تیر 1403 - 3:02

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

کنست پیش نویس قانون اعدام اسرای فلسطینی را بررسی می کند

وزیر افراطی کابینه رژیم صهیونیستی گفت که پارلمان این رژیم قرار است پیشنویس قانون «اعدام زندانیان فلسطینی» را به بحث بگذارد.

به گزارش پول نیوز، کنست پیش نویس قانون اعدام اسرای فلسطینی را بررسی می کند

«ایتمار بن گویر» وزیر افراطی کابینه رژیم صهیونیستی شنبه گفت که کنست (پارلمان این رژیم) قرار است پیش نویس قانون بحث برانگیز درباره «اعدام زندانیان فلسطینی» را به بحث بگذارد.

روزنامه «معاریو» در وبسایت خود به نقل از وی اعلام کرد: کنست دوشنبه (فردا) تدارکات برای اولین قرائت قانون مجازات اعدام زندانیان فلسطینی را مورد بحث قرار خواهد داد.

بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت که حزب «قدرت یهودی» که خودش هدایت آن را بر عهده دارد، پیش نویس مذکور برای اعدام زندانیان فلسطینی را ارائه داده و افزود: «انتظار می رود این پیش نویس مورد حمایت همه اعضای کنست قرار بگیرد».

به گفته منابع فلسطینی، رژیم صهیونیستی بیش از هفت هزار فلسطینی از جمله زنان و کودکان را در زندان های خود در بازداشت دارد.

رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۵۴ مجازات اعدام را لغو کرد، اما ماه مارس کنست در قرائت مقدماتی، پیش نویس قانونی که بازگشت مجازات اعدام برای «زندانیان فلسطینی محکوم به کشتن اسرائیلی ها» را ممکن می کند، تصویب کرد. بن گویر این پیش نویس را ارائه کرد که مورد حمایت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفت و با موج مخالفت فلسطینیان مواجه شد.

قانون مجازات اعدام در سال های اخیر بیش از یک بار در فلسطین اشغالی پیشنهاد شده، اما کنست از تصویب آن خودداری کرده است. پیش نویس قانون مذکور باید سه قرائت را در کنست پشت سر بگذارد (سه بار به تصویب برسد) تا قابل اجرا شود.

به نوشته پایگاه «میدل ایست مانیتور»، حماس یک توافق جامع مبادله اسرا را پیشنهاد کرد که بر اساس آن همه ۲۴۰ اسرائیلی را که از هفتم اکتبر به اسارت گرفته، در ازای آزادی همه اسرای فلسطینی آزاد کند؛ اما اسرائیل اعلام کرد از طریق تشدید عملیات نظامی در نوار غزه آن ها را آزاد خواهد کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار