28 تیر 1403 - 9:03

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جایگاه ویژه تحول دیجیتال در چشم انداز شرکت چادرملو

با اجرای طرح تحول دیجیتال در صنایع فولاد و فلزات میتوان سطح تولید را تا ۴۰ درصد ارتقا و هزینههای تولید را تا حداقل ۲۵ درصد کاهش داد .

به گزارش پول نیوز، جایگاه ویژه تحول دیجیتال در چشم انداز شرکت چادرملو

دکترمحمد صادق صادقی سرپرست مدیریت برنامه ریزی و توسعه سیستم های شرکت چادرملو با اشاره به اهمیت اجرای طرح تحول دیجیتال در دنیای فولاد و شیوه های تولید مبتنی بر فناوری های دیجیتال گفت: با دیجیتال سازی در صنایع فولاد و فلزات می توان سطح تولید را تا ۴۰ درصد ارتقا و هزینه های تولید را تا حداقل ۲۵ درصد کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی چادرملو، صادقی با اشاره به سرعت چشمگیر حرکت دنیا به سمت فناوری های دیجیتال افزود: این تحول عملکرد بخش های مختلف از جمله تولیدات صنعتی را بهبود می بخشد، به همین دلیل تولید کنندگان بزرگ فولاد و فلزات تلاش می کنند تا مدل های عملیاتی خود را با استفاده از تکنولوژی های دیجیتال متحول کنند.

سرپرست مدیریت برنامه ریزی و توسعه سیستم های شرکت چادرملو با بیان اینکه فعالان صنعت فولاد دنیا معتقدند دیجیتال سازی این حوزه تنها راه احیای روش های گذشت محسوب می شود گفت: با استفاده از فناوری های دیجیتال می توان نیاز های بازار در دو بخش عرضه و تقاضا را با کمترین هزینه ارزیابی اطلاعات، تجزیه و تحلیل کرد، همچنین خطای محاسبات به طور قابل توجهی کاهش می یابد که این امر بر کاهش هزینه هایی، چون انبارداری تاثیر مستقیم دارد.

وی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی دقت پیش بینی با استفاده از روش های جدید گفت: در بخش هایی مثل تعمیر و نگهداری می توان اختلال تجهیزات را با روش های جدید هوشمند پیش بینی و دوره های تعمیر و نگهداری را به طور دقیق محاسبه و آن را به حداقل رساند. صادقی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، شرکت چادرملو از دو سال گذشته با همکاری و مشارکت مراکز علمی داخل کشور و بهره گیری از تجربیات عملی و اجرایی مشاورین داخلی و خارجی در این حوزه، در حال طراحی و شناسایی فرصت های هوشمندسازی در زنجیره ارزش فولاد است.

وی با بیان اینکه، استراتژی اصلی شرکت چادرملو استفاده از ظرفیت های دانش بنیان کشور و نهادینه سازی و رسوب این دانش در مراکز علمی و اجرایی کشور است، گفت: با پیاده سازی سیستم هوشمند ترکینگ در معدن، آماده بکاری تجهیزات و ماشین آلات رشد محسوسی داشته و پیاده سازی پروژه های هوشمندسازی در مجتمع صنعتی علاوه بر بهبود و ارتقای کیفیت در کارخانه گندله سازی و شبیه سازی فرآیند ها در احیاء، کمک شایانی به افزایش دقت پارامتر های فرآیند کرده است.

صادقی، تداوم حرکت و پیاده سازی انقلاب صنعتی نسل چهارم را شرط بقای آینده دانست و تصریح کرد: اجرای این امر در قالب طرح تحول دیجیتال برای ماندگاری در عرصه رقابتی الزامی است و نه انتخابی.

سرپرست مدیریت برنامه ریزی و توسعه سیستم های شرکت چادرملو با اشاره به اینکه مطالعات بین المللی نشان می دهد که رشد بهره وری شرکت ها با هوشمندسازی بین ۶ تا ۸ درصد افزایش می یابد گفت: شاخص های تعریف شده از سوی مجمع جهانی اقتصاد در سه حوزه بهره وری، چابکی، و پایداری اندازه گیری می شود که همین سه پارامتر میزان سودآوری بنگاه اقتصادی و حضور در صحنه رقابت بازار را تعیین می کنند، از این رو شرکت چادرملو، طرح تحول دیجیتال را در طرح جامع و برنامه های توسعه خود هدف گذاری کرده و جایگاه ویژه ای را در چشم انداز خود به آن اختصاص داده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

62404283
کاشت هسته انبه در گلدان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار