25 تیر 1403 - 2:50

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تئاتر ی ها با نمایش های جدید به استقبال پاییز می روند

سالنهای مختلف تالارهای نمایشی پرونده برخی از اجراها را تا پایان تابستان میبندند تا به استقبال آثار جدید نماشی از مهرماه بروند.

به گزارش پول نیوز، تئاتر ی ها با نمایش های جدید به استقبال پاییز می روند

سالن های مختلف تالار های نمایشی پرونده برخی از اجرا ها را تا پایان تابستان می بندند تا به استقبال آثار جدید نماشی از مهرماه بروند. «این آب آشامیدنی نیست» نوشته وودی آلن با ترجمه نگار شاطریان به کارگردانی طا ها محمدی که از ۲۶ مرداد روی صحنه رفته است همچنان تا ۳۱ شهریور در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

تهیه کننده این نمایش سامان خلیلیان و بازیگران آن رامین پرچمی، حامد شیخی، علیرضا حاتمی، رضا نورانی، شیوا جوانمرد، عادل عزیز نژاد، کوروش رخشنده پی، رضا حسین نژاد، حسن سیف اللهی نوشهر، الهام فدایی، سعیده کارگران، عطاالله رادپور، ابوالفضل فریدونی، عرفان احمدی، مهدی مظلوم، طا ها محمدی و با حضور شهرزاد عبدالمجید هستند.

خلاصه نمایش: اسم من دروبنی ئه. پدر دروبنی. من کشیشی در این کشور چشم نواز کوچک و کمونیستی ام، کشوری که ۳.۹۵۷.۰۰۰ نفر از چهار میلیون جمعیتش کافرند، و حدود ۲۴.۰۰۰ نفر هم ندانم گرایند و هزار نفر دیگر هم یهودی اند. منظور این که، پیروان زیادی ندارم. اینجا سفارتخانه ی ایالات متحده است. شش سال پیش از دست پلیس کمونیستی فرار کردم و اینجا پناهنده شدم. در آن سوی این دیوار ها چهار میلیون کمونیست قصد جان مرا داشتند!

پیک نیک در میدان جنگ

نمایش «پیک نیک در میدان جنگ» نوشته فرناندو آرابال با ترجمه داریوش مودبیان و طراحی و کارگردانی مهرنوش دارا از ۲۶ شهریور تا ۹ مهر در تماشاخانه مشایخی (چهارراه ولیعصر) روی صحنه می رود.

آروین ثمر، نیوشا علیپور، طا ها عابدی، ماهان عابدی در این نمایش ایفای نقش می کنند.

خلاصه نمایش: آقا و خانوم تپان برای دیدن فرزندشان به میدان جنگ میروند.

پوسیدگی

نمایش «پوسیدگی» به نویسندگی و کارگردانی رضا قنبرزاده فرید و تهیه کنندگی سعید طالب زاده که اجرای خود را از ۹ شهریور آغاز کرده تا ۳۱ شهریور هر شب ساعت ۱۹ روی صحنه سالن ۳ پردیس تئاتر شهرزاد است.

بازیگران این نمایش نازنین میهن، محمدرضا حیدری، کیمیا خلج، نیما هاشمی سرشت، هدیه حسینی نژاد، مهسا محمدکاظم، مسیحا احمدزاده با صدای مهتاب نصیرپور هستند.

خلاصه نمایش: چهار اتفاق حوالی میدان فردوسی، پرونده هایی که هیچ وقت بسته نشدند باز هستند تا همین امروز…

بک تو بلک

تالار اصلی مجموعه تئاترشهر همچنان میزبان نمایش «بک تو بلک» به نویسندگی و کارگردانی سجاد افشاریان است که اجرای آن از ۲۶ مردادماه آغاز شده و هر شب با بازی سجاد افشاریان، نیکو بستانی و مهدی زندیه روی صحنه می رود.

در تکه ای از این نمایش آمده: علی: عجیب آدم هایین که کسی و ندارن باهاشون تماس بگیرن، اونا کل سهمیه تلفن ماهیانه زندانشونو می فروشن به یه بوکس بهمن کوچیک؛ عجیب تر آدم هایین که یه عالمه کس و کار دارن، اما خودشون دلشون نمی خواد با کسی حرف بزنن، اونا هر یه نخ بهمنی که می کشن یه عالمه حرف نزده است که دود میشه …

نمایش «بک تو بلک» هر شب در دو نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ و با مدت زمان ۷۰ دقیقه اجرا می شود.

کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی کند

تالار سایه از ۳ شهریورماه شاهد اجرای نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی کند» به نویسندگی و کارگردانی مجید شکری است.

در خلاصه داستان نمایش «کسی برای یک گوریل غمگین کاری نمی کند» آمده: جوانی برای متحول کردن زندگی خود، از طریق یک آگهی به موسسه ای عجیب که مدعی است با ضریب موفقیت بالا این کار را انجام می دهد مراجعه می کند.

این نمایش هر شب ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان اجرا می شود و مجید شکری، مرتضی دلداده، سارا رضایی و بنیامین صیادی نیا بازیگران آن هستند.

آوینیون

نمایش «آوینیون» به نویسندگی و کارگردانی حسن معینی از ۳ شهریور در تالار سایه اجرا شده اسن.

«آوینیون» درباره گروه تئاتری است که قصد دارند اجرایی را بر اساس نمایشنامه «مکبث»، برای شرکت در جشنواره تئاتر آونیون فرانسه آماده کنند، اما در این مسیر دچار چالش هایی می شوند.

این نمایش هر شب ساعت ۲۰ اجرا می شود و در آن عبدالحمید گودرزی، امیر جوشقانی، ملیحه بقایی و سعید عساکره به عنوان بازیگر حضور دارند.

سوسمار

تالار چهارسو نیز همچنان شاهد اجرای نمایش «سوسمار» به نویسندگی حمید جبلی و کارگردانی رحمت امینی است.

خلاصه نمایش: دقایقی مانده به سال تحویل، زن و مردی که در حال آماده سازی سفره هفت سین و آغاز سال تازه هستند، تخم مرغی برای رنگ کردن تهیه میکنند؛ ساعاتی بعد، تخم مرغ ترک می خورد و…

نمایش «سوسمار» که اجرای آن از ۶ شهریورماه آغاز شده، با بازی بهار مشیری، ابوذر ساعدی، فرزانه برهمن، عرفان معصومی و نوید جهانزاده روی صحنه می رود.

این نمایش که اجرای آن تا ششم مهر ماه ادامه دارد، هر شب ساعت ۲۰:۱۵ میزبان علاقه مندان است.

هیدن

تالار قشقایی از روز ۲۷ شهریورماه دوباره نمایش «هیدن» به نویسندگی مشترک ریحانه رضی و کوروش شاهونه و کارگردانی شاهونه اجرا خواهد شد.

بازیگران این نمایش حمید رحیمی، ریحانه رضی، عطا عمرانی، آیت بی غم، فرناز حسینمردی، مبینا هَداوند خانی هستند.

نمایش «هیدن» تا پایان شهریور ماه ساعت های ۱۸ و ۲۰ روی صحنه می رود است.

سندروم استُکهُلم

تماشاخانه اهورا از ۲۲ مرداد تا ۳۱ شهریور ساعت ۱۹ میزبان نمایش «سندروم استُکهُلم» به نویسندگی سعید خاکپور و کارگردانی ایمان سلیمانی است.

بازیگران این نمایش امین غفاری، علیرضا اسلامی گیلانی، علیرضا نجفی، رودابه پیریایی، زهرا علی یزدی، بارانا احمدی، المیرا کهن خاکی، پارسا شیرازیان، سینا قبادی، نازنین منوچهری، فرناز نجفی، یاسین میرزایی هستند.

خلاصه نمایش: تا حالا شده به این فکر کنید که شما و دوستان صمیمی تون رو گروگان بگیرن! سرگذشت چند دوست قدیمی که گروگان گرفته شدند و در حال تلاش برای آزادی هستند رو ببینیم.

کمین ژاله

تماشاخانه سنگلج از ۲۷ شهریور میزبان نمایش «کمین ژاله» به نویسندگی و کارگردانی حامد مکملی می شود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: چند سرباز در کمینی گرفتار می شوند که سرگروهبانی سال هاست در آن جا مراقب ژاله است و…

این اثر نمایشی با بازی مرتضی نجفی، حمد مکملی، امیر امدی راد، حسن یاوری، امیرمحمد خوشنواز، پیام نوروزی هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۹۰ دقیقه روی صحنه می رود.

انسان/ اسب/ پنجاه/ پنجاه

اجرای نمایش «انسان/ اسب/ پنجاه/ پنجاه» نوشته هاله مشتاقی نیا و کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی در تالار اصلی مرکز تئاتر مولوی ادامه دارد.

بازیگران این نمایش هنرجویان جوان بازیگری هستند. این اثر نمایشی هر شب راس ساعت ۲۰ و به مدت زمان ۷۵ دقیقه روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: در های ساختمان موزه ای که سال ها پیش اردوگاه مرگ بوده به روی زن و مردِ بازیگری باز می شود. این دو تنها بازماندگانِ آن قربانگاه هستند که از آن جا فرار کرده بودند. ارواحِ کشته شدگان که بازیگرانی بودند با فعالیت های ضدفاشیستی، فراخوانده می شوند و در جهانی وهم آلود نمایشی را که مجبور بودند زیرِ شکنجه بازی کنند تا زنده بمانند، دوباره جان می گیرد.

زیگموند و مکبث

تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر همچنان میزبان دو نمایش «مکبث فریز مبکث» به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی آرش دادگر است که با بازی حسام منظور، صدف اسپهبدی و فرید قبادی، آرش دادگر در کنار تعداد دیگری از بازیگران ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

«زیگموند» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کورش نیا دیگر نمایشی است که در این سالن اجرا می شود.

این نمایش با بازی فرزین محدث، شهروز دل افکار و یلدا عباسی هر شب راس ساعت ۲۱ به مدت زمان ۷۰ دقیقه روی صحنه می رود و اجرای آن تا پایان شهریور ادامه دارد.

این اثر نمایشی درباره دو روز پایانی زندگی زیگموند فروید، پدر روانکاوی است.

باز باش و بدل

تالار انتظامی خانه هنرمندان نیز شاهد اجرای نمایش «بدل» نوشته و کار آهو امیر صمیمی است. این نمایش تا اواخر شهریور ساعت ۲۱ با مدت زمان ۷۵ دقیقه روی صحنه می رود.

«بزباش» نوشته یاسمن اسماعیل زادگان و کار صدرا صباحی دیگر نمایشی است که در این تالار روی صحنه است. این نمایش تا ۲۶ شهریور ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

سه شب با مادوکس

تالار حافظ میزبان نمایش «سه شب با مادوکس» نوشته ماتئی ویسنی یک است که با ترجمه محمود نوروزی و کارگردانی شیوا دیناروند روی صحنه می رود.

مسعود کرامتی، بهاره رهنما، وحید نفر، جواد یحیوی و میلاد رمضانی گروه بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «شخص مرموزی به نام مادوکس وارد شهر کوچکی می شود و سه شب در آنجا اقامت می کند. اهالی شهر مدعی هستند همگی در یک زمان و مکان با مادوکس ملاقات کرده اند.

این نمایش از ۲۹ شهریور تا ۲۵ مهر هر شب ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه روی صحنه می رود

خانه روشنی

«خانه روشنی» نوشته نوشین تبریزی و کار بابک قادری از جمله آثاری است که در عمارت ارغوان اجرا دارد. این نمایش تا سوم مهر ماه راس ساعت ۱۹ در این سالن میزبان تماشاگران است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: خانواده بزرگ و ثروتمندی یک شب دور هم جمع می شوند، پدر خانواده قرار نیست که دوباره بازگردد. راز های خانواده یکی پس از دیگری افشا می گردد و …

این نمایش با بازی مرضیه صدرایی، فیروز حیدرزاده، پژمان عبدی، آیلار نوشهری، مهسا ایرانیان، عقیل بهرامی، بهداد قادری، مهناز نوروزی، شهناز نوروزی، مبینا هادی، مسلم گلچین اجرا می شود.

زماد

«زماد» نوشته و کار میلاد چنگ دیگر نمایشی است که در ارغوان اجرا دارد. این نمایش تا ۳۱ شهریور راس ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: دهکده ای که مدت هاست آفتاب را از دست داده و هوای ابری بر آن سیطره دارد و بقای این دهکده تبدیل به چالش شده است. اهالی، به دنبال علت این امر هستند. طبق افسانه هایی که حول محور این دهکده شنیده شده است، باید دست به اقدامی چالش برانگیز بزنند. حال اینکه، تنها گرگ باقی مانده ی سرزمین هم، در غاری مشرف به دهکده زیست دارد.

بازیگران این نمایش، شهرزاد علیمحمدی، مهدی صمیمی، آلا طباخان، علی انیسی، محمد عورکی، مروارید افسری، میترا طره، سید حسین آیت، حمید اسپرهم، شکیبا شاهوردی، آیسان محمد اسمعیلی، سلوا امیرلو هستند.

السپادیا

دیگر نمایشی که در این سالن اجرا دارد، «السپادیا» نوشته و کار آرش امیری است که تا سوم مهر ماه ساعت ۲۱ روی صحنه است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: گروهی از خلافکاران در کشور لیختن اشتاین مشغول پخش مواد مخدر هستند. تیمارستان لئون محل امن آنهاست تا اینکه گروهی ناشناس وارد شهر میشوند. ال پسادیا جدیده دنیا قراره جای بهتری بشه.

این نمایش با بازی کوروش محمدرضا، فاطیما راد، پریسا محسنی، آرش امیری، امیر ملکی، النا زنگنه، محمدرضا مرادی ماسوله، پریسا قربانی، متین فرهنگ، فرناز سرخوش، سها داداشی، علی کاظم پور، علی قاسمی، مژده حقی، هانیه میرلوحی، علیرضا حافظی، حسین طغرایی به صحنه می رود.

مرثیه ای برای گودو

سالن ملک هم کار خود را با اجرای نمایش «مرثیه ای برای گودو» نوشته امیر نجفی و کار بنفشه ریاضی ادامه می دهد. این اثر نمایشی تا ۳۱ شهریور هر شب راس ساعت ۱۸ اجرا دارد.

در خلاصه داستان این اثر نمایشی آمده: «چی میپوشی؟ چی میخوری؟ با کی میری؟ چرا برگشتی؟ چند نفره گروهتون؟ اینجا کجاست؟ دوستات اینجا کیان؟ چرا اینکارو کردی؟ تو کجا بودی پس؟ شب بود یا روز؟»

بازیگران نمایش «مرثیه ای برای گودو» به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: محمد ابوالحسنی، محمدصادق اردانی، عبداله جلوداریان، زهرا دباغیان، شقایق رحمانی، محسن رنجبر، مژده سیدقاسم، فرشته علیپور شاهوار، محمد فتاحی، ملان محسنی، مهدیه محمدخانی، حسام مطوری، بهاره نهاوندی، نامیرا نیک اندیش.

خداحافظی نکردی با نجمه، سورچی

«خداحافظی نکردی با نجمه، سورچی» نوشته حمیدرضا آذرنگ و کار آرش دهقان شاد دیگر نمایشی است که اجرای خود را در سالن ملک آغاز کرده است.

این اثر نمایشی با بازی امین میری، آیه کیان پور، علی پویا قاسمی و دنیا فتحی اجر می شود.

این نمایش که اجرای آن از ۱۶ شهریور آغاز شده، هر شب راس ساعت ۱۹:۳۰دقیقه به صحنه می رود.

هزار کار کردیم تا مقبول باشیم

خانه نمایش «دا» نیز فعالیت خود را با اجرای نمایش «هزار کار کردیم تا مقبول باشیم» نوشته و کار حسین سخنور ادامه می دهد.

در خلاصه داستان نمایش «هزار کار کردیم تا مقبول باشیم» امده: از وسط چند بازی پرت شدیم به دوره های تاریخی متفاوت مشروطه، نهضت ملی و معاصر. اتفاقات این ایام را از منظر سه زن با هم می بینیم.

این نمایش تا ۲۹ شهریور با بازی فاطمه تیمورپور، معصومه حسن زاده، مهلا زمانی راس ساعت ۲۰:۳۰ روی صحنه می رود.

قوی ترین

همچنین نمایش «قوی ترین» نوشته آگوست استریندبرگ و کار مهسا گنجی درباره شک و سوظنِ خانم ایکس به خانم املی است. قویترین زندگیِ دو بازیگرِ تئاتر را از دو جامعه و سطح طبقاتی متفاوت، در سال ۱۸۸۸ در وضعیتی نابسامان در استکهلم سوئد در کافه ای که فقط مختص به خانم هاست، به تصویر می کشد. درگیری های ذهنی، روحی، روانی بین طبقات بالا و پایین و جنگ و جدل در مثلثِ قدرت و عشق و پیش داوری های بینِ دو زن را شاهد هستیم.

بازیگران این نمایش هنگامه ارجمند، نازنین حلاج فر، نیلوفر صاهی، تابان عسگری، نیلوفر موید، مهسا گنجی هستند.

این اثر نمایشی از ۲۷ شهریور تا ۷ مهر ساعت ۱۹ و به مدت ۵۵ دقیقه اجرا می شود.

مراسم قطع دست در اسپوکن

تماشاخانه اهورا هم میزبان دو نمایش است. «مراسم قطع دست در اسپوکن» نوشته مارتین مک دوناست با کارگردانی پویا کریمی یکی از اثاری است که در این تماشاخانه روی صحنه می رود و در خلاصه داستان آن آمده: این اثر روایتی است خونسردانه از دروغ و قساوت و شوخ طبعی. قهرمان آن از کل دارِ دنیا یک چیز طلب می کند و آن دستش است که در نوجوانی قطع شده. او حاضر است برای پس گرفتن دستش تن به هر کاری بدهد در همین حین دو جوان برای پیدا کردن دست او داوطلب میشوند که…

این اثر نمایشی از ۱۹ تا ۲۶ شهریور راس ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

در این تماشاخانه نمایش دیگری نیز با نام «مرثیه ای بر انسانیت» نوشته آلبر کامو با ترجمه و کارگردانی امیرمحمد کاردان اجرا می شود.

این اثر نمایشی با بازی متینا باقری، نعیم بختیاری، امیر حسین جعفری، غزل دلف، بهنام عمو خلیلی، علیرضا ولدخانی، محسن کروبی روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده: یک خدمتکار سیاهپوست در دهه ۱۹۵۰ در آمریکا فرزند خردسال یک خانواده ثروتمند را به قتل می رساند و علت آن به زودی مشخص می شود.

متینا باقری، نعیم بختیاری، امیرحسین جعفری، غزل دلف، بهنام عموخلیلی، علیرضا ولدخانی، محسن کروبی بازیگران این نمایش هستند.

این اثر نمایشی از ۲۷ شهریور تا ۱۴ مهر هر شب ساعت ۲۱ اجرا دارد.

کشتارگاه

«کشتارگاه» به نویسندگی فائزه رزاقی و کارگردانی مشترک یاسمن خالصی و میثم فراهانی نمایشی است که در تالار محراب روی صحنه است.

این نمایش از ۱۶ شهریور تا اول مهر هر شب راس ساعت ۲۰ به صحنه می رود و در خلاصه داستان آن آمده است: همه ما یه کار هایی کردیم که امروز ازشون پشیمونیم، اما بعضی کار ها رو اگه صد بار دیگه هم برگردیم عقب، باز انجامشون میدیم.

«مجلس آهوخانی» نوشته مهدی ملکی و کار محسن جهانگیریان نیز تا پایان شهریور ساعت ۱۹:۳۰ در تالار محراب اجرا دارد.

«۳ از ۲*۵» دیگر نمایش تالار محراب است که با کارگردانی مجید یاراحمدی ساعت ۲۰ اجرا می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار