25 تیر 1403 - 3:27

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تکمیل ۵۰۰ پروژه بر اساس طرح «من شهردارم» در پایتخت

سخنگوی شهرداری تهران گفت: بر اساس رأی ۳۵۰ هزار شهروند تهرانی در کمپین «من شهردارم»، ۱۰۴۰ پروژه اولویتدار متمرکز بر توسعه محلی برگزیده شد.

به گزارش پول نیوز، تکمیل ۵۰۰ پروژه بر اساس طرح «من شهردارم» در پایتخت

دى ماه سال گذشته بود که طرح «من شهردارم» توسط مدیریت شهری اعلام شد و قضیه از این قرار بود که در تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۲شهر تهران با مشارکت شهروندان پروژه های اولویت دار را انتخاب و در گام بعدی با تخصیص بودجه آن ها اجرایی شوند. به این معنا که شهروندان پروژه های مدنظر خودشان را بیان کنند و بعد با توجه به اولویت دار بودن آنها، انجام پروژه ها در دستور کار قراربگیرد.

طبق گفته اعضای شورای شهر تهران، آن چیزی که نیاز شهروندان عادی است که آن ها با آن مواجه هستند، در طرح «من شهردارم» دنبال می شود؛ در واقع پروژه هایی که در مقیاس محلی و منطقه ای هستند و اجرای این طرح ها می تواند نیاز های محله و مناطق رابرطرف کنند، در بودجه ریزی عملیاتی به این موارد توجه بیشتری می شود.

حال با توجه به این تاکیدات، سوال اینجاست که بعد از ۸ ماه این طرح به کجا رسید و اصلا چه سودی برای شهروندان داشت؟ در این راستا، عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین وضعیت اجرای طرح من شهردارم گفت: بر اساس رأی ۳۵۰ هزار شهروند تهرانی در کمپین «من شهردارم»، ۱۰۴۰ پروژه اولویت دار متمرکز بر توسعه محلی برگزیده شد. بر اساس تصمیم مدیران شهرداری تهران، بودجه متناسب برای اجرا و تکمیل این پروژه ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ گنجانده و سرانجام با موافقت اعضای شورای شهر به قانون تبدیل شد.

وی افزود: بر همین اساس، تاکنون ۵۰۰ پروژه توسعه محلی در نقاط مختلف مناطق ۲۲ گانه پایتخت به سرانجام رسیده و در تلاشهستیم تا پایان بهمن ماه، همه ۱۰۴۰ پروژه منتخب به پایان برسد.

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به راه اندازی یک پایگاه اینترنتی با رویکرد افزایش شفافیت و امکان نظارت همگانی بر پروژه هایشهری تأکید کرد: به زودی روند پیشرفت و آخرین وضعیت پروژه های اولویت دار و منتخب مردم، در وب سایت مرتبط با طرح من شهردارم بارگذاری شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

محمدخانی در پایان ضمن اشاره به تأکید شهردار تهران گفت: پروژه های تعیین شده بر اساس طرح من شهردارم بر اساس تأکیدشهردار محترم تهران، در اولویت تخصیص بودجه قرار دارند.

انتهای پیام/

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار