22 تیر 1403 - 14:34

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ثبت عمیق ترین گمانه اکتشافی تاریخ اکتشافات معدنی کشور به عمق 2036 متر

رکورد عمیقترین گمانه اکتشافی به همت سختکوشان امور اکتشافات و شرکت مهندسی اکتشافی پویا مس ایرانیان، با عمق بیش از ۲۰۰۰ متر ثبت شد.

به گزارش پول نیوز، ثبت عمیق ترین گمانه اکتشافی تاریخ اکتشافات معدنی کشور به عمق 2036 متر

به نقل از مس پرس، دکتر امیر خرمی شاد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر، ثبت چنین رکورد بی نظیر را افزودن برگ زرین دیگری در دفتر افتخارات شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان کرد.

دکتر خرمی شاد در تشریح این دستاورد افزود: به منظور تکمیل تخمین ذخیره معدن مس میدوک، گمانه ای به عمق ۲۰۳۶ متر به نام MDK-۲۷۶ در پایین ترین تراز ارتفاعی پیت معدن طراحی و عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز شد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ادامه داد: این گمانه از خردادماه ۱۴۰۲ آغاز شده و در طی ۱۱۶ روز به عمق ۲۰۳۶ متری رسیده است که عمیق ترین گمانه اکتشافی تاریخ اکتشافات معدنی کشور به شمار می رود.

وی اظهار داشت: پیشتر گمانه هایی به عمق ۱۶۱۳/۲۰ و ۱۵۷۵/۲۰ متر در معدن مس سرچشمه با این سایز حفر شده بود؛ اما انجام حفاری بیش از ۲۰۳۶ متر در معدن مس میدوک به دستان پرتوان مهندسان، حفاران و کارگران این مرز و بوم علی رغم تمامی چالش ها و مشکلات حفاری، گامی بزرگ در جهت اعتلای جایگاه کشور عزیزمان در رده بندی کشور های دارنده ذخایر بزرگ مس است که شعار «ما می توانیم» را محقق ساخت. /

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5008072
63100689
همچنین بخوانید
آخرین اخبار