28 تیر 1403 - 7:40

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تصمیم هلند برای حذف برنامه های ایرانی، چینی و روسی

دولت هلند دستور داده مقامات این کشور اپلیکیشنهای ایرانی، روسی و چینی را از روی تلفنهای همراه کاری خود حذف کنند.

به گزارش پول نیوز، تصمیم هلند برای حذف برنامه های ایرانی، چینی و روسی

به مقامات هلند گفته شده است که تمامی اپلیکیشن های ایرانی، روسی و چینی را از تلفن های همراه کاری خود حذف کنند.

به گزارش یورونیوز، هلند که پیش از این از مقامات خود خواسته بود از نصب برنامه چینی تیک تاک خودداری کنند، اکنون از این افراد خواسته تا همه برنامه ها را از کشور هایی که به ادعای آن «برنامه سایبری علیه هلند» دارند، حذف کنند.

فرانسه، نروژ، دانمارک، آمریکا و چند کشور دیگر در ماه های اخیر استفاده از نرم افزار چینی تیک تاک را بر روی تلفن های همراه کاری ممنوع کرده اند.

این کشور ها دلایلی همچون حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از لو رفتن اطلاعات را برای تصمیم خود مطرح کرده اند. فرانسه علاوه بر تیک تاک، استفاده از دیگر برنامه های تفریحی مثل نتفلیکس را هم بر روی دستگاه های دیجیتال کاری ممنوع کرده است و می گوید ممکن است اطلاعات حساس به خصوص روی تلفن های کاری، هنگام دانلود و نصب برنامه افشا شود.

از سوی دیگر دولت چین می گوید به اطلاعات کاربران شرکت تیک تاک در خارج از کشور هیچ گونه دسترسی ندارد.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته در این خصوص گفت: «دولت چین اهمیت زیادی برای حفاظت از حریم خصوصی و داده های شخصی قائل است. ما هرگز از شرکت ها یا افراد نمی خواهیم داده های ذخیره شده در خارج از کشور را جمع آوری کرده و با ما به اشتراک بگذارند».

او در ادامه گفت آمریکا تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر اینکه رسانه اجتماعی تیک تاک تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست ارائه نکرده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار