22 ژوئن 2024 - 15:49

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

هیچ واحد صنفی حق ندارد ایجاد به دستفروشی در خیابان کند

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با شهرداری جلسه داشته ایم که دستفروشان ساماندهی شوند هیچ واحد صنفی حق ندارد ایجاد به دستفروشی در خیابان کند.

به گزارش پول نیوز، هیچ واحد صنفی حق ندارد ایجاد به دستفروشی در خیابان کند

نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف ایران گفت: ما در زمان کرونا تصمیم گرفتیم که از برگزاری نمایشگاه صرف نظر شود، ولی طبق تصمیمات انجام شده دیگر نمایشگاه نداریم و فروش صرف از طریق فروش فوق العاده ایجاد شود.

به گفته او، خوشبختانه تا به امروز هیچ کمبود کالایی نداریم و بازار برای عید و ماه مبارک رمضان آمادگی کامل را دارد. متاسفانه خودمان هم خبر داریم که قیمت کالا ها افزایش داشته و این هم به دلایل بالا رفتن ارز در کشور است. باید از وجود اتحادیه ها و اتاق اصناف در کشور نهایت استفاده شود خوشبختانه ما در کشور کمبود کالا نداریم.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در اتاق اصناف یک هیات با نام هیات عالی نظارت وجود دارد که تمام دستور العمل ها را مورد بررسی قرار داده و سپس به صورت یک مصوبه مورد تایید قرار می دهد. قانون تسهیل صدور مجوز های کسب و کار در کشور به عنوان یک قانون کامل و همگانی است، اما در برابر آن، قانون نظام صنفی را داریم. معتقدیم هیات مقررات زدایی این قانون را در تعیین مقررات در نظر نگرفته است هم اکنون در کشور ۳ میلیون واحد صنفی، ۸ هزار اتحادیه و ۴۰۰ اتاق اصناف وجود دارند که به کنترل و نظارت عملکرد صنوف می پردازند.

نوده فراهانی گفت:متاسفانه در ایام کرونا هیچگونه قدمی برای اصناف ما برداشته نشد با توجه به اینکه اصناف در زمان کرونا خط مقدم بود.

قاسم نوده فراهانی گفت: چند سال قبل سازمان حمایت آماری از تخلفات واحد های صنفی منتشر کرد که ۹۵ درصد این تخلفات مربوط به واحد های صنفی بدون پروانه و فقط ۵ درصد مربوط به واحد های صنفی پروانه دار بود، به همین جهت امسال وزیر صمت، معاونان و دیگر مسئولان مرتبط تصمیم گرفتند تا واحد های صنفی بدون پروانه ساماندهی شوند.

او گفت: بحث اینجاست که برخی برای مجوز گرفتن اقدام می کنند، اما با مشکلاتی مواجه می شوند که نمی توانند پروانه کسب بگیرند و ما باید این مشکلات را از سر راه این افراد برداریم، ما از طرفی می گوییم واحد های صنفی بدون پروانه را ساماندهی کنیم، از طرفی می بینیم که ابزار هایی جلو کار ما را می گیرد که هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم.

او گفت:گرانی کالا مرتبط با اصناف نیست ما ۱۵۰۰ بازرس در اصناف داریم که رسیدگی های کامل را در بازار انجام می دهند

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص تخلفاتی که عموما در بازرسی ها کشف می شود گفت: در یازده ماه گذشته دو میلیون ۶۰۰ هزار مورد بازرسی از اصناف شده است که در این بین ۱۵۸ هزار شکایت از واحد های صنفی ثبت شده است. در همه صنوف و کارها، انسان ها سوء استفاده گر و کج اندیش وجود دارد و قصد دارند از شرایط موجود سوء استفاده کنند، اما سازمان تعزیرات تلاش می کند با بازرسی و نظارت، حق مردم را احصاء کند. نباید مالیات سال های گذشته ملاک تعیین مالیات امسال قرار گیرد بهتر است که مالیات بر درآمد مبنای محاسبه مقدار مالیات پرداختی باشد البته در این خصوص هم مشکلاتی وجود دارد که باید اصلاح شود.

فراهانی در خصوص ساماندهی دست فروشان گفت: با شهرداری جلسه داشته ایم که این دستفروشان ساماندهی شود هیچ واحد صنفی حق ندارد ایجاد به دستفروشی در خیابان کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3463945
01
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ